NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3411 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 41 به 54 از 54

موضوع: کمک در راه اندازي چيپ مخابراتي وايرلس +nrf24l01 ؟؟؟؟؟؟؟

عضو جدید
    نام
    hadi
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

این ماژول با تغذیه 1.9 تا 3.6 ولت کار می کنه البته میتونید اونو به تغذیه 5 ولت ایسی هم متصل کنید (این پروژه منه و این اطلاعات رو هم از دیتاشیت و ... گیر آوردم)

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

همکار علمی zakariya moradi آواتار ها
    نام
    ذکریا مرادی
    تشکر شده 448 بار در 125 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hbhadi نمایش پست ها
    این ماژول با 1.9 الی 3.6 کار میکنه اما میشه اونو به 5 ولت مدار هم متصل کرد (این پروژه من هست و این اطلاعات رو از دیتاشیت و ... گیر آوردم)
    سلام
    ولتاژ كار چيپ بين ١.٩ تا ٣،٦ ولته و توجه داشته باشيد كه پين هاي ديتا ميتونن تا ٥ ولت بهشون اعمال بشه .

4. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید hamed.9999 آواتار ها
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

میخوام با این ماژول صوت و تصویر ارسال کنم کسی با این ماژل کار کرده................ Wireless transceiver

همکار علمی zakariya moradi آواتار ها
    نام
    ذکریا مرادی
    تشکر شده 448 بار در 125 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed.9999 نمایش پست ها
    میخوام با این ماژول صوت و تصویر ارسال کنم کسی با این ماژل کار کرده................ Wireless transceiver
    شما ٣ جا توي انجمن درخواست راهنمايي كرديد. شما كه علاقه منديد و از سال ٨٩ عضويد و ٤ تا پست زديد تا الان ، شروع كنيد ما هم كمك ميكنيم .
    قدم اول مطالعه ديتا شيته ، بخونيد و هر جا سوالي بود مطرح كنيد. پهناي باند ديتا اين ماژول ٢ مگا بيت هستش .

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما zakariya moradi برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام وقت همگی بخیر، من میخوام با این ماژول کار کنم اما نتونستم دیتایی انتقال بدم،همون برنامه ای که یکی از دوستان تو کامنت اول گذاشته رو فرکانس کاریشو به 8000000 تغییر دادم ولی جواب نمیده.لطفا کمک کنید.

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ak6868 نمایش پست ها
    سلام وقت همگی بخیر، من میخوام با این ماژول کار کنم اما نتونستم دیتایی انتقال بدم،همون برنامه ای که یکی از دوستان تو کامنت اول گذاشته رو فرکانس کاریشو به 8000000 تغییر دادم ولی جواب نمیده.لطفا کمک کنید.
    سلام...پست اول؟ تو پست اول که برنامه ای نیست..
    تو اون برنامتون که فرکانسشو تغییر دادین، قبل اینکه تغییر بدین کار میکرد؟

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری
    تشکر شده 819 بار در 248 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi29665 نمایش پست ها
    سلام
    اساتیدی که با این فرستنده کار کردند، برد مفید این ماژول چند متره
    با تشکر.
    من از دو نمونه زیر استفاده کردم. اولی به عنوان فرستنده و دومی به عنوان گیرنده. ضمنا هر دو در مود Shockburst بودند:

1- nrf24l01+,nrf24l01,nrf2401,ماژول فرستند گیرنده,ماژول رادیویی,ماژول ارسال دیتا,راه اندازی nrf24l01,ارسال صوت با nrf24l01
    2- 2.4G Wireless NRF24L01 PA LNA Board Module Electronic Parts

در فرستنده از ATMEGA 8a استفاده کردم و در گیرنده از ATMEGA32a. البته در نمونه ای که روی برد برد بستم. الان دارم PCB رو آماده می کنم وقصد دارم در هردو از Atmega88PU استفاده کنم به دلایل فراوان. ضمنا این نکته رو هم بگم که اگر در محیط نویز دار میخواید استفاده کنید بهتره که با نوسان ساز داخلی راه اندازی کنید. (اگر از UART استفاده می کنید مجبورید که کریستال قرار بدین).
    با این ترکیبی که گفتم من هردو ماژول رو با باتری 3ولتی روشن کردم و بردش هم در فضای آزاد تا 500 مترکه من دسترسی داشتم جواب می داد ((اصلاحیه: متاسقانه این برد مقطعی است و ارتباط دایمی نیست.بیشتر اوقات داده از بین میره. برد واقعی که ارتباط دایمی بدون قطعی داشته باشیم کمتر از 50 متره اگه هر دو ماژول نوع 2 باشند.و شرمنده که اطلاعات غلط داده بودم)و در فضای بسته درحالتی که فرستنده در اتاقی بوده و گیرنده رو داخل یک سوله حرکت می دادم بیشتر از 200 متر بود. ماژول نسبت به نویز اصلا حساسیت نداره و خیلی راحت کار میکنه. من با زبان سی و نرم افزار Atmel Studio کار کردم.

یک نکته هم درباره نویز پذیری AVR بگم. من کاربرخیلی قدیمی AVR هستم و بیشتر پروژه هایی که انجام دادم دانشجویی وآزمایشگاهی بوده. اما اخیرا برای یک پروژه صنعتی از AVR استفاده کردم که مشکلات نویز رو اونجا دیدم (بعلت استفاده از رله و موتور). اونجا با غیرفعال کردن کریستال و استفاده از نوسان ساز داخلی مشکل ریست شدن بکل از بین رفت و تا الان هم مساله ای نداشته. ولی این مساله تو مخم بود و کم بوده که کلا بیخیال AVR بشم و برم سراغ PIC. ولی بعد ازکمی سرچ و مطالعه دیتاشیتها فهمیدم که من در این مدت سرم تو برف بوده و خبر از ارتقای میکروهای AVR نداشتم. من عادت داشتم همیشه از MEGA32 و 8 استفاده کنم. اگر دیتاشیت Atmega32 و Atmega32a رو باهم مقایسه کنید متوجه تغییراتش میشین. ولی این هم کافی نیست. اگر میخواید از باتری استفاده کنید لازمه که بتونید مصرف میکرو رو حداقل کنید. atmega 88 و atmega324 شبیه بهatmega8 و atmega32 هستند ولی خیلی بهینه شده. میتونید کلاک پریفرالهایی که نیاز ندارید رو غیرفعال کنید و همینطور گزینه های زیادتری برای کاهش مصرف توان در مودهای کاری در دسترس خواهید داشت. ضمن اینکه طراحی سخت افزاری خود میکرو هم ارتقا داشته و عملکرد باثباتی داره (اولین جملات در دیتاشیت این میکروها اینه Fully static operation).و در آخر اینکه میتونید برای همه پایه ها وقفه تعریف کنید که این یکی خیلی به درد من خورد. کلا از اینکه لازم نشد سراغ PIC برم خوشبخت شدم!
    ویرایش توسط mansoory : 14-02-2015 در ساعت 11:31

11. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما mansoory برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط KHM نمایش پست ها
    سلام...پست اول؟ تو پست اول که برنامه ای نیست..
    تو اون برنامتون که فرکانسشو تغییر دادین، قبل اینکه تغییر بدین کار میکرد؟

سلام. اسم فایلی که گذاشته an#151. ن در هردو حالت کار نکرد البته من از کریستال داخلی استفاده کردم. در ضمن نرخ انتقالی که انتخاب میکنیم به فرکانس کریستال ربط داره؟ پیشاپیش از دوستانی که کمک میکنند کمال تشکر رو دارم.

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

ی استادی نیست به داده من برسه؟

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

برادر منصوری منم دقیقا میخوام همین ترکیبی که گفتید استفاده کنم ولی هنوز موفق نشدم کوچکترین جوابی بگیرم میشه کمکم کنید؟

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری

نقل قول نوشته اصلی توسط ak6868 نمایش پست ها
    برادر منصوری منم دقیقا میخوام همین ترکیبی که گفتید استفاده کنم ولی هنوز موفق نشدم کوچکترین جوابی بگیرم میشه کمکم کنید؟
    فرزندم، در اولین قدم اتصالات Spi رو کنترل کن که همه چی درست باشه. بعدش دو تا خازن 100 میکرو فاراد الکترولیت وردار، روی برد nrf موازی تغذیه لحیم کن.
    مرحله بعد اینه که پاسخ درستی از nrf دریافت کنی.
    اونم اینه که رجیستر status رو بخونی. (یعنی قبل از اینکه nrf رو بعنوان فرستنده یا گیرنده تنظیم کرده باشی) باید جواب 0x0E رو بگیری. اگر نشد بدون که در spi مشکل داری و باید اون رو برطرف کنی که احتمالا برمیگرده به تنظیمات اون در میکرو
    در مرحله اول نباید فرستنده و گیرنده رو باهم راه بندازی. بهتره اول روی فرستنده کار کنی. پس از دریافت 0x0E میتونی یک پکت دلخواه ارسال کنی. موقعی که پایه IRQ صفر بشه و دررجیستر Status هم MAX_RT و TX_DS ست شده باشند یعنی فرستنده ok شده و باید بری سراغ گیرنده. (MAX_RT وقتی ست میشه که ACK از گیرنده دریافت نشه و در این حالت فرستنده ارسال مجدد انجام میده اگر بعد از تعداد مشخصی ارسال بازهم ACK دریافت نشه این فلگ در رجیستر STATUS ست میشه. TX_DS هم پس ار اولین ارسال ست میشه و مفهومش اینه که پکت ارسال شده... )

موفق باشی
    ویرایش توسط mansoory : 07-01-2014 در ساعت 17:29

16. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mansoory برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    فرزندم، در اولین قدم اتصالات spi رو کنترل کن که همه چی درست باشه. بعدش دو تا خازن 100 میکرو فاراد الکترولیت وردار، روی برد nrf موازی تغذیه لحیم کن.
    مرحله بعد اینه که پاسخ درستی از nrf دریافت کنی.
    اونم اینه که رجیستر status رو بخونی. (یعنی قبل از اینکه nrf رو بعنوان فرستنده یا گیرنده تنظیم کرده باشی) باید جواب 0x0e رو بگیری. اگر نشد بدون که در spi مشکل داری و باید اون رو برطرف کنی که احتمالا برمیگرده به تنظیمات اون در میکرو
    در مرحله اول نباید فرستنده و گیرنده رو باهم راه بندازی. بهتره اول روی فرستنده کار کنی. پس از دریافت 0x0e میتونی یک پکت دلخواه ارسال کنی. موقعی که پایه irq صفر بشه و دررجیستر status هم max_rt و tx_ds ست شده باشند یعنی فرستنده ok شده و باید بری سراغ گیرنده. (max_rt وقتی ست میشه که ack از گیرنده دریافت نشه و در این حالت فرستنده ارسال مجدد انجام میده اگر بعد از تعداد مشخصی ارسال بازهم ack دریافت نشه این فلگ در رجیستر status ست میشه. Tx_ds هم پس ار اولین ارسال ست میشه و مفهومش اینه که پکت ارسال شده... )

موفق باشی
    بابت راهنماییتون کمال تشکر رو دارم.تست میکنم و حتما دوباره مزاحمتون میشم.

18. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    من میکرو رو روشن میکنم رو lcd عدد 7 میاد چه ماژول روشن باشه چی خاموش قبل از گیرنده بودنش
    مشکل من چیه؟
    خازن رو گذاشتم
    این تغییر رو هم دادم
    Ce Alias Portd.5
    Ss Alias Portb.2
    Irq Alias Pind.7

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری

وقتتون رو روی این ماژولها تلف نکنید.
    ظاهرن همه ماژولهای nrf موجود مشکل داره. متاسفانه من چهار عدد از این ماژولها (دوتا ساده و دو تا تقویت شده) گرفتم و اصلا اون خروجی که گفته شده رو نداره. برد کم و ارسال یا دریافت ناقص داده از مشکلاتشه. بطوریکه اگه یک جریان ارسال دایمی داده برقرار کنید متوجه میزان خطا و قطعی ارتباط میشوید.
    با این حال اگه کسی تونسته اونها رو در محیط صنعتی با موفقیت استفاده کنه اعلام کنه.
    باتشکر

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mansoory برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123