NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2673 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: نمايش اعداد اعشاري روي lcd

کاربر علاقه مند mostafa-plc آواتار ها
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

پیش فرض نمايش اعداد اعشاري روي lcd

سلام.
    يه سوال دارم كه تا حالا بهش برنخورده بودم لطفاً اساتيد راهنماييم كنن.

چطوري نتيجه يه محاسبه كه يه عدد اعشاري هست رو روي lcd كاراكتري و همچنين n96 نشون ميديم؟!!!
    دستور تبديلش چيه؟
    اينم بگم sprintf جواب نميده.

ممنون

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

سلام
    من قبلا از این روش استفاده کرده بودم ولی یادم نیست برای چی بود !!!
    با تقسیم و ضرب کردن مقدار صحیح و اعشار رو جدا کن و جداگانه نمایش بده
    دات بینشون رو هم جداگانه میتونی قرار بدی
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن Aghaeifar آواتار ها
    نام
    علی آقائی فر
    تشکر شده 975 بار در 440 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa-plc نمایش پست ها
    سلام.

اينم بگم sprintf جواب نميده.
    من که n بار استفاده کردم جواب داده.
    ما در انتظار رویت خورشیدیم ...

اللهم عجل لولیک الفرج

تشکر شده 5 بار در 4 پست

سلام.
    حسين جان آره منم همين راه به نظرم رسيد كه از Mod استفاده كنم و... ولي خواستم مطمئن شم روش ساده تري تري داره يا نه...

علي آقا دستور من اينه:
    کد:
    sprintf(result,"%f",floatnum  );
    کد:
    tftlcd_putsf(result,RED,WHITE,0);
    ولي روي lcd n96 به جاي عدد مربع هاي سفيد نيمه خالي نشون ميده.

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

این قاعدتا باید جواب بده منم باهاش مشکلی نداشتم - احتمالا برر می گرده به تنظیمات کامپایلر - چرا کمه این توابع به صورت کامل حافظه زیادی میخواد کامپایلر به صورت پیشفرض این توابع رو مینیمم میکنه!
    توی iar این گذینه رو دیدم ولی تو کیل این گذینه رو نمی بینم ! البته منم تا حالا این مشکل رو نداشتم

نام
    علی آقائی فر

مصطفی من همین الان این کد رو روی lcdn96 خودم در کیل با LPc1768 تست کردم عدد رو با اعشار بدون مشکل نمایش داد.
    همون طور که اقای مزارعی گفتن به نظر من هم به تنظیمات کامپایلر بر می گرده که البته برای من روی حالت پیشفرض کیل قرار داره.

کد:
        char buff[20];
        float a=3.234;
        sprintf(buff, "%f", a);
        tftlcd_init();
        tftlcd_gotoxy(1,2);
        tftlcd_puts(buff, BLACK, WHITE, 1);
    ویرایش توسط Aghaeifar : 20-08-2012 در ساعت 13:23

اللهم عجل لولیک الفرج

9. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Aghaeifar برای ارسال این پست سودمند:

تشکر شده 5 بار در 4 پست

علي آقا ممنون مشكلم حل شد
    اشتباه من اين بود كه متغير result م رو char عادي تعريف نكرده بودم و به صورت string يعني
    کد:
    char *result
    تعريف كرده بودم .

حالا يه مشكل جديد!!!!!
    اين همه eror چيه؟!! :
    کد:
    compiling LCD n96.c...
    LCD n96.c(386): warning:  #223-D: function "sprintf" declared implicitly
    LCD n96.c(656): warning:  #223-D: function "sprintf" declared implicitly
    LCD n96.c(924): warning:  #223-D: function "sprintf" declared implicitly
    LCD n96.c(1192): warning:  #223-D: function "sprintf" declared implicitly
    linking...
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .text(lludiv10.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .text(strcmp.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$fnorm2(fnorm2_noclz.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$funder(funder.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .constdata(bigflt0.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .text(_printf_fp_infnan.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$dleqf(dleqf.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$frleqf(frleqf.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$dcmpinfnan(dcmpin.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .text(__printf.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$fleqf(fleqf.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$retnan(retnan.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section CL$$btod_d2e_norm_op1(btod.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$f2d(f2d.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$dcmpinfnan(fcmpin.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .text(sys_stackheap_outer.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$dflt(dflt_noclz.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section CL$$btod_d2e_denorm_low(btod.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section locale$$code(lc_numeric_c.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$trapveneer(trapv.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section CL$$btod_d2e(btod.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section CL$$btod_emul(btod.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section CL$$btod_ediv(btod.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section i.__ARM_fpclassify(fpclassify.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .text(rtudiv10.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .text(noretval__2sprintf.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .ARM.Collect$$rtentry$$0000000D(rtentry2.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .text(sam7.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .text_udiv(aeabi_sdiv.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section locale$$data(lc_numeric_c.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .text(sys_exit.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$dcheck(dcheck.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$dcheck1(dcheck1.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .text(rt_locale_intlibspace.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$fcheck(fcheck.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$fcheck1(fcheck1.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .text(libspace.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .text(exit.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .ARM.Collect$$libinit$$0000002F(libinit2.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .text(_sputc.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .ARM.Collect$$_printf_percent$$00000003(_printf_f.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$ieeestatus(istatus.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .text(heapauxi.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .ARM.Collect$$libshutdown$$0000000F(libshutdown2.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$printf1(printf1.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section x$fpl$fpinit(fpinit.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .ARM.Collect$$rtexit$$00000003(rtexit2.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section .text(use_no_semi.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section i.__ARM_common_call_via_r2(__printf.o).
    LCD n96.axf: Error: L6406W: No space in execution regions with .ANY selector matching Section i.__ARM_common_call_via_r1(__printf.o).
    LCD n96.axf: Error: L6407W: Sections of aggregate size 0xbe0 bytes could not fit into .ANY selector(s).
    Target not created
    اصلاً معني خاصيم ندارن ولي موقع كامپايل اينا رو گير ميده!
    ویرایش توسط mostafa-plc : 20-08-2012 در ساعت 18:10

تشکر شده 5 بار در 4 پست

الان فهميدم كه اين ارور ها رو واس حجم برنامم ميگيره و ربطي به دستورات sprintf و اينا نداره! بايد حجم رو كم كنم.

ممنون از همفكريتون دوستان.

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

الان جای یه سوال مطرحه که چرا دوستان فکر میکنن که اشاره گر به متغیر کارکتری رو به معنای یه String معنی میکنن ؟! من تو کد های نوشته شده توسط آقای تروشه این اشتباه رو به وفور دیدم !

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط agape نمایش پست ها
    الان جای یه سوال مطرحه که چرا دوستان فکر میکنن که اشاره گر به متغیر کارکتری رو به معنای یه string معنی میکنن ؟! من تو کد های نوشته شده توسط آقای تروشه این اشتباه رو به وفور دیدم !
    این تیکه را میشه بازتر کنید درست و غلطشو بگید .من نگرفتم چی درسته چی غلط !

14. تشکرها از این نوشته :

تشکر شده 5 بار در 4 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط agape نمایش پست ها
    الان جای یه سوال مطرحه که چرا دوستان فکر میکنن که اشاره گر به متغیر کارکتری رو به معنای یه String معنی میکنن ؟! من تو کد های نوشته شده توسط آقای تروشه این اشتباه رو به وفور دیدم !

agape جان تا اونجايي كه من ميدونم و البته تو كتاب آقاي جعفر نژاد هم گفته، در c نوع متغير string‌ نداريم و اگه نياز داشته باشيم بايد يه pointer با نوع char ايجاد كنيم و string ما از اولين خونه شروع به پر شدن ميكنه و نوشته ميشه، اينجا كمي بحث شده:

Why there is no string data type in C?

البته واس منم سواله دقيقاً چرا اين راه حلشه ولي خب استفاده ميشه به هر حال....
    ویرایش توسط mostafa-plc : 20-08-2012 در ساعت 21:04

نام
    علی آقائی فر

string یه سری کارکتر (آرایه) از نوع char هست که به کارکتر نول ختم شده باشه. انتهای string از روی همین نول مشخص میشه.
    اسم آرایه هم به تنهایی اشاره گری به ابتدای آرایه هست و نیازی نیست از اول یه اشاره گر به المان اولش تعریف بشه.
    اما این درست نیست که یه اشاره گره خالی فقط تعریف کنیم! باید سایز string مشخص باشه!!!

البته این تعریفی هست که در C بهش توی کتاب ها اشاره شده، من نمی دونم این آیا با متغیر نوع string که در c++ وجود داره تفاوت جزئی یا کلی داره یا نه!

اللهم عجل لولیک الفرج

17. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Aghaeifar برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض درخواست کمک فوری:(

سلام.دوستان من میخام دستور ی ال سی دی رو به ال سی دی n96تغییر بدم.کار خودم نیست اما نیاز پیدا کردم.دستورش اینه

sprintf(as,"%c%c%c%c%c%c-",GPS_Data[y_Save-45],GPS_Data[y_Save-44],GPS_Data[y_Save-43],GPS_Data[y_Save-42],GPS_Data[y_Save-41],GPS_Data[y_Save-40]);
    lcd_puts(as,YELLOW,0,BLACK);
    الانبایدطوری تبدیلش کنم که تویn96نشون داده بشه.
    میشه لطفا راهنمایی کنید؟
    ممنون