NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3436 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 26 از 26

موضوع: درخواست کمک فوری از مهندسان عزیز

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

خواهش میشه رفیق...
    چون مقاومت معادل دیود زنر نسبت به مقاومت های تو شکل خیلی بیشتره،کلا میتونی زنر رو پاک کنی و محاسبات رو انجام بدی..مثل اینکه کلآ نیست...(البته برا محاسبه ی خازن هاا...)
    موفق باشی...

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط crz_boy نمایش پست ها
    خواهش میشه رفیق...
    چون مقاومت معادل دیود زنر نسبت به مقاومت های تو شکل خیلی بیشتره،کلا میتونی زنر رو پاک کنی و محاسبات رو انجام بدی..مثل اینکه کلآ نیست...(البته برا محاسبه ی خازن هاا...)
    موفق باشی...
    ممنون
    شرمنده مزاحمتون شدم
    پس الان مقاوت r با مقاموت 8 اهمی سری میشه..درسته؟

5. تشکرها از این نوشته :

KHM

ناظم سایت KHM آواتار ها

خواهش میشه رفیق....آره سری میشه...

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

راستش من آخر توجیه نشدم توی این مداری که شما گذاشتید چرا قبل از رگولاتور زنر قرار داره

اینو استادتون واقعا تائید کرده
    ببینین من بهتون گفتم برای اینکه رگولاتور خروجی ثابت 5 ولت بده ورودیش باید حداقل 7 باشه به گفته آقا سعید هم میتونه حدودا تا 30 ولت هم ورودی بگیره
    اگه قصد شما از گذاشتن زنر دادن ولتاژ 8 ولت به رگولاتوره باید بگم اصلا نیازی به بودنش نیست

تو دیتاشیتی که من نگاه کردم برا دیود زنر 1وات، جریان max رو زده بود 250mA...
    فکر نکنم بشه از دیتا شیت استفاده کرد وگر نه باید توی صورت مسئله این مقادیر رو میداد...!!!
    خوب ببین اگه جریان و ولتاژ خروجی ترانس معلوم باشه
    مثلا 12 ولت و 2 امپر
    ولتاژ و جریان بار هم معلوم باشه با یه محاسبه سر انگشتی معلوم میشه چقدر جریان از زنر میگذره (با تفریق کردن)
    ولتاژ بعد از خازن رو هم داریم ولتاژ زنر رو هم داریم پس مقاومت این وسطی هم بدست میاد
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سایت KHM آواتار ها

حسین جان این مداره و معادلش کلآ مشکل داره...اصلآ نمیشه اینجوری محاسبه کرد..خیلی پیچیده تر ازین حرفاس...اینجوری که من حل کردم(البته با توجه به توضیح استادشون) هیچ جریانی از پایه ی گراند رگولاتور رد نمیشه...
    در ثانی در خروجیه رگولاتور حتمآ باید خازن گذاش..مهمترین خازن برای کارکرد درست رگولاتور و داشتن کمترین ریپل همین خازنه..ولی خو استاده نذاشته...اون زنر برای ورودی هم اینه که هرچه قدر ورودیه رگولاتور ثابت تر باشه،خروجیشم ریپل کمتری داره...
    اگه دقت کنی، تو شکل پایینی که معادل بالایی گرفته،به جای جریان 1آمپر خروجی، گفته ولتاژ 8ولته و مقاومتش 8اهم..پس میشه 1 آمپر...مگه معادل سازی اینجوریه؟؟؟
    زیاد سخت نگیر داش حسین وگرنه برا تحلیل دقیق باید کل مدار رگولاتور رو لحاظ کنی...
    ورودیه رگولاتور میتونه تا 30 ولت هم باشه،ولی اگه بخوای جریان زیادی از رگولاتور بکشی،باید حتمآ ولتاژ ورودیت فقط چند ولت بیشتر باشه...وگرنه با وردیه 30 ولت و جریان 1 آمپر باید کولر گازی بذاری برا خنک کردن رگولاتور:د

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام. دوستان من محدودیت مقاومت دارم از طرفی اگهاهم کم بزارم جریان کشی میره بالا راه حلی دارید؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12