NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2299 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 18 از 20 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 341 به 360 از 385

موضوع: راه اندازي درايور ssd1963 و السيدي 4.3 اينچ با stm32f103rbt6

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

شما دوست عزیز یه زحمتی به خودتون بدین یه سرچ کنید دیگه؟؟!!! تو همون بار اول میگید هیچی گیرم نیومد مگه میشه مگه داریم؟؟؟؟
    شما برو سایت ویوشر تموم مثالهاش موجوده اینم لینکش مثالهاش همین مثال السیدی شو ادیت کنید برای هر مدل ال سی دی با FSMC هم هستش http://www.waveshare.net/w/upload/e/...407I-C-Demo.7z

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

شما دوست عزیز یه زحمتی به خودتون بدین یه سرچ کنید دیگه؟؟!!! تو همون بار اول میگید هیچی گیرم نیومد مگه میشه مگه داریم؟؟؟؟
    شما برو سایت ویوشر تموم مثالهاش موجوده اینم لینکش مثالهاش همین مثال السیدی شو ادیت کنید برای هر مدل ال سی دی با FSMC هم هستش http://www.waveshare.net/w/upload/e/...407I-C-Demo.7z

5. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی wantedboy آواتار ها
    نام
    علی‏ ‏محمد‏ ‏شکرالهی
    تشکر شده 629 بار در 204 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikazi نمایش پست ها
    سلام
    اگه سرچ نداده بودم که پست قرارنمی دادم . هرچی پیدا کردم یا اصلا جواب نمی داد یا اگه هم میداد فقط یه صفحه بالا می اومد با رنگ های اشتباه.برای همین گفتم قرار بدید چون قبلا حسابی گشته بودم.
    مرسی از لینک قرار دادید.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام دوستان .
    من قصد دارم ssd1963 رو روی pcb به میکرو متصل کنم و نیاز دارم که یه شماتیک از نحوه ی اتصال اون به میکرو و پاور و دیگر قسمت هاش دارم. چیزی شبیه به ماژول درایور همین قطعه .اگر کسی این کارو قبلا انجام داده بتونه شماتیکش رو قرار بده نه pcb ممنون میشم کمک کنه
    ویرایش توسط REZA7232 : 20-10-2016 در ساعت 15:24

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

امکانش هست شماتیک رو توی آلتیوم قرار بدید؟ممنون

تازه وارد
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

Icon16 راه اندازی ssd1963 به صورت 16 بیتی با کتابخونه ی حل

سلام
    ممنون از همه ی دوستان
    بنده میخوام این ال سی دی رو به صورت 16 بیتی و با کتابخونه ی حل راه بندازم
    از هدر فایلایی که تو سایت هست استفاده کردم اما میکرو هیچ پینی رو تغییر نمیده تا دیتایی بفرسته رو ال سی دی
    از رجیستر brr هم ایراد میگیره
    فکر میکنم اصلا از gpio استفاده نمیکنه
    ممنون میشم کمک کنید خیلی ضروریه

تازه وارد
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط abarnic نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از همه ی دوستان
    بنده میخوام این ال سی دی رو به صورت 16 بیتی و با کتابخونه ی حل راه بندازم
    از هدر فایلایی که تو سایت هست استفاده کردم اما میکرو هیچ پینی رو تغییر نمیده تا دیتایی بفرسته رو ال سی دی
    از رجیستر brr هم ایراد میگیره
    فکر میکنم اصلا از gpio استفاده نمیکنه
    ممنون میشم کمک کنید خیلی ضروریه
    ممنون میشم ی نفر کمک کنه

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام دوستان بنده یه برد استارتر stm32f103vet6 و یه ال سیدی 4.3 از کویر خریداری کردم.اگه امکانش هست از مهندسین یه برنامه آماده برای شروع کار برام قرار بدید خیلی ممنون میشم.
    ویرایش توسط mzarkoob : 17-02-2017 در ساعت 11:31

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob نمایش پست ها
    سلام
    همراه برد مثال های راه اندازی هست.
    اما اگر یک مثال ساده blinly بخواهید ضمیمه شده است.
    سلام تشکر از پاسختون. از تمام امکانات برد شامل can و سریال adc و.... استفاده کردم و آشنا هستم. یه پروژه کامل برا راه اندازی tft lcd 4.3 اینچ می خواستم با این برد. با emwin یا هر لیب دیگه.ممنونم دوست عزیز

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام.آقا راه افتاد ولی back light ال سی دی خیلی کم نوره اصلا مشخص نیست.pwm رو تغییر دادم بهتر شد ولی درست نشد. این ال سی دی 4.3 اینچ که از کویر خریدم ظاهرا بک لایتش ولتاژه 24 می خواد کانفیگ آی سی راه انداز back light هم دقیقا مثل دیتا شیت انجام نداده!!! دوستان کسی با این مشکل مواجه شده؟ چیکارش کنم؟

اینم مشخصات back light از روی دیتا شیت LCD من ولتاژ 20.9 رو روی پای لایت ال سی دی میبینم ولی نور صفحه خیلی کمه!!! مشکل کجاست؟
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: back light.png
مشاهده: 169
حجم: 30.0 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: back light1.png
مشاهده: 163
حجم: 61.4 کیلو بایت  
    ویرایش توسط majid_valentine : 18-02-2017 در ساعت 22:21

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

دوستان کامنت های مثال های برد کویر فونتش چیه؟؟؟کامنتا رو درهم میبینم!!!! هر چی فونت تست کردم نتونستم پیداش کنم!!!

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

توی اداره راه انداختم نمیتونم عکس بزارم. درایور کم میاره.وقتی ولتاژ ثابت 22 میدم پایه LED همه چیز خوبه.
    یه سوال دیگه؟؟؟
    uos بهتره یا RTX خود کیل؟
    کدوم سبک تر و بدون باگ تره؟
    من همیشه RTX استفاده می کردم.ولی برا راه اندازی این ال سی دی از uos استفاده کردم طبق سمپل هایی که گیر آوردم. الان سوال برام پیش آمده!!!
    کسی تجربه استفاده از هر دورو نداره؟

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

حل شد مشکلات.دوستان ...
    ------------------------------
    مهندس موردی هست با خود پشتیبانی فروشگاه تماس بگیرید.
    ویرایش توسط mzarkoob : 23-02-2017 در ساعت 14:22

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام به همگی.
    دوستان این ال سی دی LQ035NC111 از سایت کویرو می خوام خریداری کنم و با ssd1963 و به صورت 18 بیتی راه اندازی کنم.یک مدار مظمئن برای راه اندازی پیشنهاد میدید؟؟؟؟؟
    4.3 هدزا رو هیچ مشکلی نداشتم راه افتاده. این یکی پایه هاش متفاوته کمی و توی دیتا شیت اشاره ای نشده که میشه به صورت 18 بیتی راه اندازیش کرد؟
    اگه بیت های کم ارزش RGB رو زمین کنم و بیت های sel0 و sel1 و sel2 ال سی دی رو زمین کنم مشکلی پیش نمیاد؟
    یا باید حتما 24 بیتی راه اندازی کنم اینو؟
    کار من نمایش فیلم نیست. عمق رنگ 18 بیت برام کافیه!!!
    لطفا دوستانی که با این ال سی دی تجربه کار دارند راه نمایی کنند. دارم پی سی بیشو میزنم نمیتونم زمانو از دست بدم.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام به دوستان پاسخ نده!!!
    من برد راه انداز ال سی ذی 55 پین lq035nc111 رو چهار لایه زدم با بک لایت mp3203 و درایور ال سی ssd1963 و GUI مورد نظرم رو بدون مشکل و با سرعت قابل قبول با سیستم عامل RTX و firmware stemwin نوشته و تست کردم تایمینگ ها رو بت دقت طبق دیتا شیت ال سی دی تنظیم کرده .
    متاسفاه چند تا مشکل برخوردم که یک ماه هست درگیرشم.دوستان اگه نظری دارند لطف کنند راهنمایی کنند ممنون میشم.
    اول اینکه بنده برای تغذیه مدار از یک ایسی سوئیچینگ LM2596s استفاده کردم که ولتاژ ورودی بین 6 تا 45 ولت رو تبدیل به 5 ولت با سطح نویز کمتر از 50mv میکنه و lm1117 تغذیه 3.3 مورد مشابه تغذیه 1.2 ولت رو درست میکنن.
    مشکلی که دارم اینکه گاهی در لحظه ی روشن شدن برد سرعت نمایش بشدت کم میشه یا درست init نمیشه ال سی دی.مثلا در 10 بار خاموش روشن کردن یکبار این اتفاق میافته و سیستم و کلا زیر سوال میبره. کارهایی که به ذهنم رسیدو انجام دادم مثلا در تابع اینیت ssd تاخیر ها رو کم و زیاد کردم یا پایه ssd رو قبل از اینیت کردن Toggle کردم و با تاخیر مظاعف تابع اینیت رو فراخوانی کردم یا کار های دیگه ولی متاسفانه مشکل حل نشده همچنان در ضمن مدار ریسیت میکرو که شامل یک مقاوکت 10k و یک خازن 100n هست رو هم به میکرو و هم به ssd دادم در کل هنوز مشکلم حل نشده.
    مسکل بعدی اینکه من برای تغییر داینامیک بکلایت به صورت نرم افزاری به این صورت عمل کردم که مقدار پتانسومتر را با adc میکرو میخونم سپس تبدیل به عدد pwm اسکیل شده میکنم میدم و PWM رو آپدیت میکنم بعد از چند سیکل ssd قفل میکنه واسه همین مجبور شدم از تایمر میکرو در مد pwm کانال ppwm رو درست کنم. و بیخیال پایه pwm ssd شدم.دوستان برای حل مشکلات بخصوص مشکل اولی نظری دارید؟ چرا ssd گاهی کند boot میشه؟
    راستی میکرو ای که استفاده کردم stm32f103vet6 هست.

کاربر فعال
    تشکر شده 246 بار در 163 پست

سلام فکر نمیکنم چیزی به اسم کند بوت شدن ssd داشته باشیم.
    شما مدار ریست ارم و 1963 رو از هم جدا کنید . خازن روی پایه های ریست رو بردارید ( خیلی وقت ها این خازن ها خودشون مشکل ساز هستن) و مقاومت رو میتونید 4.7کیلو بزارید.(پول اپ رو قوی تر میکنید)
    اگر مشکل حل نشد برید سراغ تایمینگ ها . کد رو بدون سیستم عامل تست کنید که میتونه از سیستم عامل هم باشه.
    اینکه میگید بعد از اپدیت pwm ایسی هنگ میکنه همچین چیزی نداریم اگر مد پارالل باشه میکرو زمانی برای خوندن از 1963 صرف نمیکنه که بخواد هنگ کنه پس میتونه از سوِئیچ کردن تسک ها هم باشه.
    به نظر میاد مشکل نرم افزاری باشه هر چند به نظرم گذاشتن خازن روی پایه میکرو خیلی جاها اشتباه هست.

23. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام،
    ممنون از پاسختون دوست عزیز.
    فکر نمیکنم از مدار ریست یا سیستم عامل باشه! اخه همون اول اینا به ذهنم رسید و مدار ریست رو جدا کردم!!!! الان چیزی که تقریبا مطمئن شدم اینه که زمان بوت میکرو زمان کافی برای رفتن روی کریستال خارجی و فرکانس عملکردی 72 مگاهرتز نداره و میره روی 8 مگ داخلی و نمایشو کند میکنه!!!! تام اوت تنظیم کلاک خارجی رو بیشتر کردم دقیقا احتمال کاهش پیدا کرد.یعنی هر از تقریبا 100 بار خاموش و روشن کردن خودشو نشون میده ولی به هرجهت مشکلم حل نشده کامل!!!! حدسم کیفیت پایین میکرو stm32f103vet6 هست.
    از دو منبع خرید کردم کویر و eca هردو همینچور بودن ضمن اینکه گاهی وقتی آی سی رو عوض می کنم آیسی داغ می کنه زیادی!! از پی سی بی و مونتاژ مظمئنم همچین مشکلاتی رو اصلا با stmf4 نداشتم!

صفحه 18 از 20 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 آخرینآخرین