NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1937 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 26 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 516

موضوع: شروع کار با برد Discovery kit for STM32 F4 series - with STM32F407 MCU

مدیر باز نشسته alireza9900 آواتار ها
    نام
    علیرضا اینانلو
    تشکر شده 792 بار در 246 پست

چه خوشگله :دی
    منم تهرانم. البته علاالدین تو مرامم نیست اصولا برم خرید به دلایلی که اشاره کردی
    من که خودم یه کابل بستم. شمام که تجهیزات کامله پس بسم الله...
    من فعلا دارم reference manual میکرو رو درو می کنم ایشالا مثالایی که می نویسم رو می ذارم اینجا

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال naatamam آواتار ها
    نام
    حسن معماری
    تشکر شده 877 بار در 286 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza9900 نمایش پست ها
    چه خوشگله :دی
    منم تهرانم. البته علاالدین تو مرامم نیست اصولا برم خرید به دلایلی که اشاره کردی
    من که خودم یه کابل بستم. شمام که تجهیزات کامله پس بسم الله...
    من فعلا دارم reference manual میکرو رو درو می کنم ایشالا مثالایی که می نویسم رو می ذارم اینجا
    به به مهندس
    من هم سعی میکنم که از هفته دیگه کار با این برد را شروع کنم.( البته شب ها که از شرکت برگشتم)

5. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی
    تشکر شده 128 بار در 102 پست

سلام دوستان

منم میخواستم از این میکرو بخرم

من میخوام ازش توی رباتیک استفاده کنم و این اولین تجربه میکروکنترولری من هست!!
    رشته ام سخت افزاره و برنامه نویسی سی رو بلدم

به غیر از این برد که میخوام از فروشگاه سایت سفارش بدم به چه چیزهایی نیاز دارم؟ ( من هیچ تجهیزاتی برای کار عملی در زمینه الکترونیک ندارم)

ولی از این به بعد قصد ورود به حیطه عملیاتی و با رویکرد رباتیکی دارم

هلپ می پلیز

کاربر علاقه مند sapiens110 آواتار ها
    تشکر شده 36 بار در 18 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar نمایش پست ها
    به غیر از این برد که میخوام از فروشگاه سایت سفارش بدم به چه چیزهایی نیاز دارم؟ ( من هیچ تجهیزاتی برای کار عملی در زمینه الکترونیک ندارم)
    اگه از انتخاب میکرو مطمئنی! باید برد برد و جامپر وایر رو برای راحتی تهیه کنی.معمولا وقتی با یه میکرو شروع می کنن اول با GPIO کار می کنن و پروژه ساده LED .بهد میری سراغ تایمر و delay و ADC.بعدش LCD کارکتری و گرافیکی و TFT . باید ببینی چی از میکرو می خوای. تو رباتیک که نیازی به این LCD ها فکر نکنم باشه(تا چه رباتی باشه) ولی یه LCD بگیر خالی از لطف نیست.بقیه هم که سنسور هرچی تو رباتیک نیازه اونو خودت سخت افزارتو می دونی.و برد هم audio DAC CS43L22 و میکروفون MP45DT02 و motion sensor LIS302DL و داره. ولی اینا واسه یادگیری هست و بعدا قطعا باید برد خودتو بزنی.

و اینکه تجربه اولت هست:اینکه می گن از یه میکرو ساده شروع کنید رو به شخصه قبول ندارم،نظر اساتید محترمه البته.ولی این میکرو آموزشش پای خودته فعلا.واسه اینش فکر کنم یه منبع برای یادگیری داشته باشی بهتره.واسه AVR ,ARM7 آموزش زیاده.موفق باشی

8. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما sapiens110 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر دائمی

سلام دوست عزیز

والا راجع به میکرو خیلی تحقیق کردم ، اخرشم به نتیجه نهایی نرسیدم
    منتهی من دیدم که از این برد ST توی رباتیک استفاده میشه با این برد :

• CM-730 یا کنترلر ثانوی: ARM CortexM3 STM32F103RE 72MHz

و الان این میکرویی که اینجا هست فکر میکنم از این 103 قویتر و پر امکانات تره واسه همین گفتم اینو بگیرم و تجزیه اش کنم خلاصه

آره برد رو که بعدا باید خودم طراحی کنم منتهی من تاحالا میکرو ندیدم!! گفتم ببینم اول شاید بعدش مخم بیشتر باز بشه که چه باید بکنم

این نرم افزار پروتئوس رو هم از اینجا دانلود کردم کرک نمیشه لامصب ... اعصابمو خورد کرده

من این برد رو میخوام بخرم فقط به این دلیل که برنامه نویسی با این میکرو رو یاد بگیرم، اگر برد یا پیشنهاد بهتری دارید بفرمایید

راجع به منابع هم دیگه اخرش مجبوریم از خارجی ها کمک بگیریم دیگه!!

فقط جمله اول رو اگه میشه بیشتر توضیح بدین ... از چه لحاظ پرسیدین که آیا مطمئنم؟یعنی دارم اشتباه میکنم؟

کاربر دائمی

این برد بورد و جامپر وایر رو چی بگیرم خوبه؟ هزینه اش چقدره؟
    هویه و لحیم و اینا هم بگیرم؟ اینو چی بگیرم و چنده؟
    سیم و اینها چی؟
    اهم متر و ولت متر و اینا چطور؟

من تا حالا هیچ ازمایشگاهی نرفتم و همشو گذاشتم ترم آخر واسه همین اینقدر سوالات مبتدی میکنم
    ولی از لحاظ تئوریک یه چیزایی بلدم!

پروتئوس این میکرو رو نداره پس بیخیال کرکش.برد دیباگر داره.تو فروشگاه جامپر وایر هست.برد برد dec خوبه3 تومن بوده.یه مولتی متر باشه بد نیست.اون هم dec.فعلا با این برد نیاز به هویه نداری و اصلا smd هست و بخوای بعدا برد هم بزنی هویه معمولی نیاز نداری.سیم هم که دیگه سیمه!می تونی سیم آماده هم از فروشگاه تهیه کنی.
    من واسه انتخاب میکرو توضیح دادم.نظر شخصیم اینه یه میکرو که آموزشش کامل باشه خیلی هم نفتی نباشه .اینم آموزشش هست اشتباه نکن.کلی مثال تو نت هست ولی پشتکار بیشتری می خواد.همین بردای آرم7 فروشگاه هم در نظر داشته باش.lpc و sam.باز بین این دوتا اولی و پیشنهاد می کنم با اینکه با دومی شروع کردم.اینا همه نظر شخصیه.

بحث خودمون چی شد؟
    دوستانِ reference manual خوان،به کجا رسیدید؟

12. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی

تشکر میکنم ، نظراتتون خیلی مفید بود

ولی چون این میکرو بیشتر به کارم میاد و قصد کار کردن با داروین رو دارم و شما هم تازه میخواین شروع کنین به کار کردن روش ، ترجیح میدم همینو بگیرم و با تیم شما جلو بیام! ایشالا که بتونم

فقط یه سوال نهایی بپرسم
    آیا میکرو های خانواده st برنامه نویسی شون شبیه هم هستش؟ یعنی من 407 رو یاد بگیرم ، رو 103 یا خانواده های دیگه این میکرو هم میتونم راحت کدنویسی کنم؟
    یا هر میکرو داستان جدایی داره واسه خودش؟

با سپاس

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

من تا حالا هیچ ازمایشگاهی نرفتم و همشو گذاشتم ترم آخر واسه همین اینقدر سوالات مبتدی میکنم
    سلام
    مهندس این کارت مشکلاتتو بیشتر میکنه ولی بازم بستگی به تلاش خودت داره

ولی از لحاظ تئوریک یه چیزایی بلدم!
    منظورت در مورد الکترونیک عمومی یا میکروکنترلرهای آرم
    والا تو دانشگاه به ما avr رو به زور یاد میدادن
    راستی گفته بودی برنامه نویسی بلدی ، درسته؟
    پس در حین اینکه اون وسایل مورد نیازت رو میگیری سعی کن پروتئوس رو هم نصب کنی و یکم باهاش کار کنی تا دست به طراحی مدارت هم خوب بشه
    البته برای کار با آرم باید با نرم افزار های برنامه نویسی آرم هم آشنا بشی
    من توصیه میکنم برای اطلاعات بیشتر برای کار با arm حتما مجله pmm این سایت رو هم بخونی مخصوصا شماره هایی رو که در مورد آرم مطلب داره
    ولی قبل از همه این کارا یه میکروکنترلر رو برای شروع کارت انتخاب کن و روی اون کار کن که منم نظرم روی lpc بیشتره که توی مجله هم در مورد اون خوب توضیح داده...
    موفق باشی
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

کاربر دائمی

سلام مهندس

حالا جو مارو گرفته با همین دیسکاوری کار کنیم ، اینقدر اذیت نکنین :D

ایشالا همین رو میگیرم ، تونستم که فبها ، نتونستم و سرم به سنگ خورد میرم LPC میگیرم ، فعلا هم که فروشگاه موجودی نداره که ...تازه قیمتشم دو برابر اینه منم موجودی ندارم!! :D

ولی بحث موجودی نیست ... این میکرو بیشتر به کارم میاد ، رو چند نمونه ربات دیدم این ST استفاده شده آخه و یه جایی هم قراره برم کار کنم ، فقط با همین st کار میکنن

حالا یک سوالی الان یادم افتاد که
    انگار 2 تا سیم رو باید خودمون بخریم برای ارتباط با این میکرو ... اسم اون سیم ها چیه؟ به مغازه دار چی بگیم؟ خود فروشگاه سایت نداره بخریم ؟

کاربر دائمی

منظورت در مورد الکترونیک عمومی یا میکروکنترلرهای آرم
    والا تو دانشگاه به ما avr رو به زور یاد میدادن
    راستی گفته بودی برنامه نویسی بلدی ، درسته؟
    نه در مورد الکترونیک عمومی ... با هیچ میکرویی کار نکردم
    تو دانشگاه به ما میکروپروسسور سری x86 یاد دادن ( من سخت افزارم)
    بله ف این یکی رو دیگه تقریبا میشه گفت بلدم ، مشکلی با هیچ زبون برنامه نویسی ندارم ، از سی و جاوا گرفته تا سی شارپ! VHDL هم تازه بلدم

ولی چون این میکرو بیشتر به کارم میاد و قصد کار کردن با داروین رو دارم و شما هم تازه میخواین شروع کنین به کار کردن روش ، ترجیح میدم همینو بگیرم و با تیم شما جلو بیام! ایشالا که بتونم
    با سپاس
    دوست من تا اونجا که من می دونم سری 103،camera interface ندارن.بازم خودت سر بزن.
    STM32F103RE - STMicroelectronics
    STM32F407VG - STMicroelectronics
    ولی به این معنی نیست نمی شه با دوربین کار کرد.ولی اگه معیارت واسه انتخاب اینه، 103 نداره فکر کنم.

19. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی

نقل قول نوشته اصلی توسط sapiens110 نمایش پست ها
    دوست من تا اونجا که من می دونم سری 103،camera interface ندارن.بازم خودت سر بزن.
    STM32F103RE - STMicroelectronics
    STM32F407VG - STMicroelectronics
    ولی به این معنی نیست نمی شه با دوربین کار کرد.ولی اگه معیارت واسه انتخاب اینه، 103 نداره فکر کنم.
    407 چطور؟ به اینم دوربین نمیشه متصل کرد؟

ولی من تا جایی که یادمه روی بردی به نام CM -730 به st 103 دوربین هم متصل میشه
    گرچه زیادم مهم نیست ، من واسه پردازنده اصلیم از اینتل استفاده میکنم و با اون کارهای مربوط به پردازش تصویر رو انجام میدم

اینو بیشتر واسه کنترلر ثانوی یا کارای سبکتر میخوام یاد بگیرم

کاربر دائمی

حالا یک سوالی الان یادم افتاد که
    انگار 2 تا سیم رو باید خودمون بخریم برای ارتباط با این میکرو ... اسم اون سیم ها چیه؟ به مغازه دار چی بگیم؟ خود فروشگاه سایت نداره بخریم ؟
    اگه میشه اینم جواب بدین

و یک سوال دیگه ، من دیتاشیت(اگه درست بگم) این میکرو رو میخوندم ، البته مال سری 103 رو ، بعد دیدم به قابلیت RTC هم اشاره کرده ... یعنی میشه با این میکرو برنامه های real time هم نوشت؟
    خیلی خوب و جالبه

407
    ولی من تا جایی که یادمه روی بردی به نام CM -730 به st 103 دوربین هم متصل میشه
    گرچه زیادم مهم نیست ، من واسه پردازنده اصلیم از اینتل استفاده میکنم و با اون کارهای مربوط به پردازش تصویر رو انجام میدم
    توضیح دادم به این معنی نیست نمی شه.سخت تره.interface یعنی واسه این کار اپتیمایز سخت افزاری شده. کابل هم مینی و میکرو usb می خوای.معمولا تو هر خونه ای پیدا میشه.من از کابل دوربین دیجیتال و موبایل استفاه می کنم.اگه usb هاست می خوای استفاده کنی مثلا واسه پخش موزیک، یه مادگی به میکرو هم می خوای.

23. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

بله مهندس بورد دیسکاوری دوتا کابل ارتباطی نداره
    یکی از کابل ها miniusb هست و اون یکی هم microusb
    من هردوتا شم داشتم که برای گوشیم بودن
    mini برای 5300 و micro برای nokia C7 بود
    البته یه کابل دیگه هم هست که برای اتصال فلش مموری (کول دیسک)به بورده که اونم من داشتم(برای گوشیم بود )
    برای اون میتونی به موبایل فروشی ها بری و بگی کابل اتصال فلش مموری به گوشی N8 یا C7 رو میخام
    البته از علاالدین بگیری بهتره (ارزونتره)
    من دو سال پیش گرفتم 6000 تومن اگه بیشتر از این بهت گفتن نگیر ، اگه بیشتر بگردی ارزونتر گیرت میاد
    من از طبقه زیر همکف علاالدین گرفتم (داستانش رو قبلا تو همین تایپیک تعریف کردم)
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

25. تشکرها از این نوشته :

اگه میشه اینم جواب بدین

و یک سوال دیگه ، من دیتاشیت(اگه درست بگم) این میکرو رو میخوندم ، البته مال سری 103 رو ، بعد دیدم به قابلیت RTC هم اشاره کرده ... یعنی میشه با این میکرو برنامه های real time هم نوشت؟
    خیلی خوب و جالبه
    RTC یه تایمر/کانتر BCD مستقل هست که رجیسترهای مخصوص خودشو داره و زمان رو واست نگه می داره.استفادش جاهایی هستش که time stamp نیاز داری واسه log دیتا و یا وقفه های قابل برنامه ریزیِ پریودیک یا wake up از stand by و... اینا رو می دونم فقط منم خیلی بلد نیستم.

27. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sapiens110 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر دائمی

نقل قول نوشته اصلی توسط sapiens110 نمایش پست ها
    RTC یه تایمر/کانتر BCD مستقل هست که رجیسترهای مخصوص خودشو داره و زمان رو واست نگه می داره.استفادش جاهایی هستش که time stamp نیاز داری واسه log دیتا و یا وقفه های قابل برنامه ریزیِ پریودیک یا wake up از stand by و... اینا رو می دونم فقط منم خیلی بلد نیستم.
    RTC (real-time clock) and backup registers
    The RTC and the backup registers are supplied through a switch that takes power either on
    VDD supply when present or through the VBAT pin. The backup registers are ten 16-bit
    registers used to store 20 bytes of user application data when VDD power is not present.
    The real-time clock provides a set of continuously running counters which can be used with
    suitable software to provide a clock calendar function, and provides an alarm interrupt and a
    periodic interrupt. It is clocked by a 32.768 kHz external crystal, resonator or oscillator, the
    internal low-power RC oscillator or the high-speed external clock divided by 128. The
    internal low-power RC has a typical frequency of 40 kHz. The RTC can be calibrated using
    an external 512 Hz output to compensate for any natural crystal deviation. The RTC features
    a 32-bit programmable counter for long-term measurement using the Compare register to
    generate an alarm. A 20-bit prescaler is used for the time base clock and is by default
    configured to generate a time base of 1 second from a clock at 32.768 kHz.

بله فکر میکنم همونطوره که توضیح دادین

29. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال hamidam آواتار ها
    نام
    حمید مومنی
    تشکر شده 157 بار در 60 پست

من این برد دیسکاوری را در تهران هم مینونم پیدا کنم و بخرم ؟

31. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidam نمایش پست ها
    من این برد دیسکاوری را در تهران هم مینونم پیدا کنم و بخرم ؟
    به به چه سوال به جا و مناسبی :D

دوستان این LCD به این برد راحت وصل میشه؟

LCD رنگی "2.8 به همراه تاچ (معروف به LCD N96 )
    [ET0001]

lcd گوشی n96 چینی یا ELT240320 یک نمایشگر رنگی 7*5 سانتی متری (با اندازه تصویر 320 * 240 پیکسل ) میباشد که توسط آن میتوانید تصاویر و متون رنگی خود را به نمایش در آورید .
    این lcd دارای درایور داخلی به شماره ی ili9325 میباشد که میتواند از طریق 16 خط داده با انواع میکرو کنترلر های 8 و 32 بیتی ( avr یا arm) ارتباط برقرار کرده و اطلاعات مربوط به تصاویر را از آنها دریافت کند .
    این LCD به همراه تاچ اسکرین مخصوص خودش ارائه میشود.

صفحه 2 از 26 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین