NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3217 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 26 از 26

موضوع: برگرداندن فیوز بیت

کاربر فعال
    تشکر شده 87 بار در 54 پست

مرسي از راهنمايي
    اينم عكسش البته از نت بود ولي دقيقا همينه اگه خواستين عكس دقيق بدم چشم .
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: QQ.JPG
مشاهده: 39
حجم: 8.5 کیلو بایت  

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال
    تشکر شده 45 بار در 37 پست

سلام دوست عزیز من هم پروگرامر eca و هم اروند رو دارم این پروگرامرها همشون یکی هستن وتفاوتی در اصل کارکرد وبرنامه شون وجود نداره حالا یکیش کلید قطع و وصل داره یکی نداره و یه سری تفاوت جزئی ... شما اگرخودتون هم یه پروگرامر بسازین می بینین عین همین پروگرامر های موجود تو بازار درمیاد . مشکل از جای دیگه است من الان حدود 5ساله دارم از این پروگرامرها استفاده می کنم وهیچ تفاوتی بینشون نیست .

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 28 بار در 20 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط cinapa نمایش پست ها
    مرسي از راهنمايي
    اينم عكسش البته از نت بود ولي دقيقا همينه اگه خواستين عكس دقيق بدم چشم .
    ممنون بابت عکس، البته همانطور که خود شما هم اشاره داشتید مهم اتصالات کف برد است. و تصویر فوق اطلاعاتی در این زمینه نمی دهد. از طرفی بیشتر برای من تصویر کف برد پروگرامر eca که دارای فقط یک زیف سوکت برای پروگرام avr بود اهمیت داشت. تا مشکلات اتصالات موازی در پین های زیف سوکت با دقت بیشتری بررسی شود. تا سایر دوستان بهتر بتوانند این موضوع تداخل سیگنالی را درک کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط hajar1272 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من هم پروگرامر eca و هم اروند رو دارم این پروگرامرها همشون یکی هستن وتفاوتی در اصل کارکرد وبرنامه شون وجود نداره حالا یکیش کلید قطع و وصل داره یکی نداره و یه سری تفاوت جزئی ... شما اگرخودتون هم یه پروگرامر بسازین می بینین عین همین پروگرامر های موجود تو بازار درمیاد . مشکل از جای دیگه است من الان حدود 5ساله دارم از این پروگرامرها استفاده می کنم وهیچ تفاوتی بینشون نیست .
    بنده هم در مورد دو تصویر پروگرامر اروند و eca که در پاسخ قبلی قرار داده بودم، کاملا با نظر شما موافق هستم. منظور بنده همین پروگرامری که فقط با یک زیف سوکت کار میکند. طبیعتا روش فوق کاملا غلط است.حتی اگر شما به سایت اصلی پروگرامر usbasp و یا مرجع stk500 مراجعه کنید، مشاهده میکنید که پروگرامرهای فوق isp هستند و زیف سوکت دار نیستند. حالا برخی تولید کنندگان که اطلاعات فنی لازم جهت طراحی پروگرامر با زیف سوکت استاندارد را نداشتند برای جلب مشتری متوصل به این کار پیش و پا افتاده شده اند. و برخی دیگر نیز به قول شما کلید اضافه کردند! و جالب اینکه من در طرح تولید کننده دیگری فیوز هم دیدم و همه این تولید کنندگان با افتخار از این ابتکارات عجیب(کلید و فیوز و زیف سوکت اتصالی دار) نام برده، و سعی دارند این موارد را جزو امتیازات ویژه پروگرامر به حساب آورند.

در حالیکه اگر خریداران قدری آگاهی داشتند و نسبت به این موضوع تحقیق میکردند، حتما متوجه میشدند. که این موارد هیچ نکته مثبتی محسوب نشده و در بعضی موارد باعث ایجاد مشکلات بیشتری میشود. و این دوستان فراموش می کنند که حداقل یک قاب مناسب برای پروگرامر درست کنند بهتر از این موارد غیر استاندارد است. اگر توجه کرده باشید هیچ یک از این پروگرامرها دارای قاب نیست! و این خود نشان دهنده عدم اهمیت به کیفیت محصول در نزد مشتری است.

اگر برای شما زیف سوکت و بحث تامین کلاک صحیح مهم است، و همچنین داشتن پروگرامری که بتوانید به سادگی در محیط هایی همچون بسکام کار کنید و حتی در سایر سیستم عامل ها همچون لینوکس و اندروید و یا مک قابل استفاده باشد. گزینه بسیار مناسبی در این زمینه وجود دارد. و آن هم پــــروگـــرامـــر ســــــــــــانآ است

6. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال

مهندس حالا ميشه همون پروگرمر eca را مثل همين اروند كنم تا همچين مشكلي ديگه پيش نياد .

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط hajar1272 نمایش پست ها
    دوست گرامي وقتي پروگرمر ECA داره ميكرو هاي من را خراب ميكنه ولي با پروگرمر ARVAND اين طور نشده پس چطور ميفرماييد كه فرقي ندارند . جاي بسيار تعجب هست از اين گفته شما .

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 28 بار در 20 پست

کاربر عزیز CINAPA باید توجه داشته باشید که منظور hajar1272 نوع تک زیف سوکت اروند و ECA است. در هر دوی این پروگرامرها فقط با اتصال پین های زیف سوکت به هم پروگرامر را ساخته اند. در نتیجه تفاوت چندانی با هم نخواهند داشت. هر دو USBASP هستند.
    اما تصویر پروگرامر اروندی که شما قرار دادید. با یک زیف سوکت نبوده و دارای چندین زیف سوکت است. که باعث میشود مشکلات تداخل سیگنال در آن عملا وجود نداشته باشد. بطور کلی میتوان گفت این روش (قرار دادن چندین سوکت برای میکروهای مختلف) از لحاظ فنی منطقی تر است.

اضافه کردن چندین زیف سوکت به پروگرامر کار سختی نیست. کافی است که یک برد مجزا طراحی کنید و بر روی آن مطابق پروگرامر اروندی که در اختیار دارید سوکت ها را متصل کنید.(سیگنالهای VCC-GND-MISO-MOSI-SCK-RESET) در نهایت تمامی سیگنال ها را به یک BOX HEADER ده پین وصل کنید. البته مطابق با کانکتور ISP پروگرامر ECA. بعد از این با اتصال پروگرامر ECA از طریق کابل فلت به برد سوکت خود میتوانید همچون پروگرامر اروند از آن استفاده کنید.

موفق باشید.
    ویرایش توسط lachini : 06-07-2015 در ساعت 10:03

9. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط lachini نمایش پست ها
    کاربر عزیز CINAPA باید توجه داشته باشید که منظور hajar1272 نوع تک زیف سوکت اروند و ECA است. در هر دوی این پروگرامرها فقط با اتصال پین های زیف سوکت به هم پروگرامر را ساخته اند. در نتیجه تفاوت چندانی با هم نخواهند داشت. هر دو USBASP هستند.
    اما تصویر پروگرامر اروندی که شما قرار دادید. با یک زیف سوکت نبوده و دارای چندین زیف سوکت است. که باعث میشود مشکلات تداخل سیگنال در آن عملا وجود نداشته باشد. بطور کلی میتوان گفت این روش (قرار دادن چندین سوکت برای میکروهای مختلف) از لحاظ فنی منطقی تر است.

اضافه کردن چندین زیف سوکت به پروگرامر کار سختی نیست. کافی است که یک برد مجزا طراحی کنید و بر روی آن مطابق پروگرامر اروندی که در اختیار دارید سوکت ها را متصل کنید.(سیگنالهای VCC-GND-MISO-MOSI-SCK-RESET) در نهایت تمامی سیگنال ها را به یک BOX HEADER ده پین وصل کنید. البته مطابق با کانکتور ISP پروگرامر ECA. بعد از این با اتصال پروگرامر ECA از طریق کابل فلت به برد سوکت خود میتوانید همچون پروگرامر اروند از آن استفاده کنید.

موفق باشید.
    بسيار عالي ممنون .از راهنمايي

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12