NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2839 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 25 از 25

موضوع: ×××× موتورهای DC Brushless ××××

کاربر دائمی alghasi آواتار ها
    نام
    سعيد القاصي
    تشکر شده 519 بار در 265 پست

سلام. از دوستان کسی دریور درست و درمون ساخته واسه bldc?
    یه درایور 350w 40vدارم درست میکنم از دوستان اگه کسی کار کرده بی زحمت بگه مشورت بگیریم

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

نام
    سعيد القاصي

سلام. اما یکمی سوالم تخصیص تر بود. وقتی از h - bridge استفاده میشه و ولتاژ سویچ حدود 50 ولت باشه مشکلاتی پیش میاد.
    همون طور که میدونین ماسفت ها برای روشن شدن باید ولتاژ Vgs حدود 7 ولت و در ماسفت لاجیک لول به 5 ولت برسه.ماسفت پایینی که که s اون زمینه خوب فقط کافیه ولتاژg به 7 ولت برسه. اما ماسفت بالایی پاییه s اون به سر بار وصله و ولتاژ اونجا بین با. و تغذیه قدرت متغیر ه . یعنی باید برای روشن شدنش بسته به سر بار ولتاژ بین 7 تا 57 ولت باشه. و نباید هم بیشتر از ولتاژ شکست گیت سورس بهش برسه که حدوداً 20 ولته. این درحالیه تغذیه مدار دیجیتال حداکثر 12 ولته.
    برای رفع این مشکل قدیما از ترانس پالس استفاده میکردن و البته الان تویه اینورترها. اما وقتی سرعت بالا می ه ترانسخوب کار نمیکنه. یه سری درایور های مخصوص این کار هست ولی تو ایران نیست یا من شماره های داخل بازار رو ندارم. داخلش مدار های level shifter داره و از سر بار فیدبک میگیره.
    میخواستم بدونم که اگه دوستان تویه کار ساخت یا تعمیر هستن از چه درایوری استفاده میکنن.
    خواهش یکنم توجه داشته باشد که این مشکلات زمانی رخ میده که ولتاژ قسمت قدرت به حدی بالا میره که از ولتاژ شکست ماسفت ها ردمیشه. یعنی حدودا بیشتر از 20 ولت. تویه ولتاژ هایی مثلا 12 ولت براحتی میشه ماسفت ها رو سویچ کرد.

نام
    سعيد القاصي

کسی از دوستان کار نکرده؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

سلام دوستان. من یه سوال داشتم.
    من توی تهران نتونستم موتور براشلس سه فاز با سنسور هال دیجیتال پیدا کنم. اینجور که فهمیدم فن کامپیوتر موتورش سنسور هال داره. ولی یکی...
    تا اونجایی که من میدونم موتورهای براشلس سه فاز باید سه تا سنسور هال داشته باشه...
    کسی میدونه از کجا میتونم تهیه کنم؟
    یه سوال دیگه
    میشه یه موتور براشلس بدون سنسور خرید بعد سه تا سنسور بهش وصل کرد؟
    اگه میشه راهنمایی کنین چجوری وصل کنم.

مدیر انجمن M.ABDOLLAHI آواتار ها
    نام
    مهدی عبدالهی
    تشکر شده 2,677 بار در 667 پست

موتور براشلس دروایورش همون دروایور موتور سه فاز من قبلا کاملش را با پی سی بی و برنامه stm32 گذاشتم بگرد پیدا میکنی
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12