NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2186 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: وقفه I2C در stm32f103

عضو جدید
    نام
    موسی مختاری
    تشکر شده 4 بار در 3 پست

پیش فرض وقفه I2C در stm32f103

سلام سال نو رو به همه تبریک عرض میکنم
    برای خواندن و نوشتن در آی سی AT24C02 در روتین وقفه I2C از کد زیر استفاده کردم ولی جواب نداد. با خواندن و نوشتن در AT24C02 با I2C میکرو مشکلی ندارم ولی همین کار رو در روتین وقفه I2C نمی تونم انجام بدم. دوستانی که با وقفه I2C کار کردن خواهشا به این کد نگاه کنید و نظرتون رو بگید.
    http://s8.picofile.com/file/83224443...rrupt.rar.html

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

سلام
    سمپل را فرصت ندارم نگاه بکنم
    ایا در پریفرالهای دیگری مانند سریال و adc و ... از وقفه استفاده کرده اید که در اینجا در استفاده از وقفه دچار مشکل شده اید؟
    در این حالت چون سمپلی که به صورت وقفه ای کار کند ممکن است نباشد خودتان بایستی با توجه به اصول عملکرد این کار را انجام دهید و تجربه استفاده از سایر پریفرالها کمک می کند.
    چه نیازی شده که i2c را می خواهید با وقفه استفاده کنید؟

عضو جدید
    نام
    موسی مختاری
    تشکر شده 4 بار در 3 پست

سلام بخاطر جنبه آموزشی که برای خودم داره میخواستم یاد بگیرم و با وقفه usart و adc مشکلی ندارم. چند روز روی وقفه I2C وقت گذاشتم فعلا موفق نشدم شاید بیخیال وقفش بشم.

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

من فکر می کنم اگر کاری را انجام دهید که به آن نیاز دارید یا می خواهید از آن استفاده کنید مناسب تر باشد.
    --------------------
    در حیطه برنامه نوسی میکروکنترلرهای ARM می توان اطلاعات زیادی از منابع مختلف بدست آورد. چه از منابع آموزشی چه از رفرنس های اصلی مانند رفرنس منوال و ... . مسئله ای که در اینجا مهم به نظر می رسد این است که این همه اطلاعات در کجا بدرد می خورد و چه کارایی دارد؟ بنابراین ابتدا باید در کاری این اطلاعات لازم باشد که شما برای دانستن آن به منابع مراجعه کنید و آن را یاد بگیرید. در غیر این صورت می بینید زمان زیادی گذاشته اید و انبوهی از اطلاعات دارید که بسیاری از آنها را هیچ گاه لازم نمیشود استفاده کنید. چه بسا این زمان صرف کاری میشد نتیجه ای بهتری هم حاصل می شد. بنابراین لازم است هدف گذاری داشته باشید و مطابق آن هدف اطلاعات لازم را کسب کنید.
    اجازه بدهید واضح تر بیان کنم. در توضیحات رجیسترها میبینید شرح بیت های مختلفی که از آن در حالت عمومی تر استفاده نکرده اید داده شده است. یا سمپلهایی برای حالت های مختلف یک پریفرال وجود دارد. یا کامپایلرهای دیگری هم وجود دارد... به صورت کلی یک آشنایی با عملکرد داشته باشید بد نیست تا حداقل در جایی نیاز شد بدانید این قابلیت است و به آن مراجعه کنید. ولی اینکه زمان زیادی صرف آن بکنید تا آن را انجام دهید، بدون اینکه کاری با آن داشته باشید یا کارایی داشته باشد جالب به نظر نمی رسد. از این رو خواندن هزاران صفحه منوال و ... برای شروع لازم نیست بلکه بر اساس نیاز به قسمت مربوطه مراجعه و استفاده نمود. به عنوان نمونه در کاری نیاز به استفاده از gpio و وقفه و سریال و ADC و تایمر و ال سی دی کاراکتری و SD کارت و اترنت است. در این بین ممکن است تنظیمات کلاک هم لازم شود. در حین کار ممکن است ببیند DMA هم لازم شده و نمونه گیری را با آن انجام دهد بهتر است، پس به سراغ این پریفرال هم می رود. و ... بنابراین آیا در این حین فرد وقت خود را صرف usb Device می کند!؟ طبیعتا در حیطه کاری مربوطه هر چقدر لازم باشد دانش خود را زیاد می کند.
    Telegram: Contact @armeducation
    --------------------

عضو جدید
    نام
    موسی مختاری
    تشکر شده 4 بار در 3 پست

خیلی ممنون بابت توضیحاتتون خودم هم به این نتیجه رسیدم که وقت گذاشتن روی وقفه i2c کارایی نداره برام در صورتی که وقفه usart و adc برای برنامه هایی که ترکیبی از چند پریفرال اند ضروری هستند. در کل ممنون از وقتی که برام گذاشتین