NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2283 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: ارتباط بین هدر برد میکرو LPC1768 و کامپیوتر از طریق ماژول ft232

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

Icon16 ارتباط بین هدر برد میکرو LPC1768 و کامپیوتر از طریق ماژول ft232

سلام دوستان. خسته نباشید. من از هدر برد LPC1768 استفاده میکنم. یک ماژول ft232 هم خریده ام. برنامه راه اندازی UART0 زیر رو با بوت لودر روی میکرو ریختم. پایه rx ماژول رو به tx میکرو، و tx ماژول رو به rx میکرو وصل کردم (پایه های P0.2 , P0.3) زمین ماژول رو هم به زمین هدر برد وصل کردم. بعد هدر برد و ماژول رو جداگانه به دو تا از پورت های USB لبتاب وصل کردم (هدر برد برقش رو باید از لبتاب بگیره). حالا با روشن کردن هدر برد هیچ اتفاقی نمیفته و اصلا پورتی شناخته نمیشه. ممنون میشم کمکم کنین.

کد:
    #include <lpc17XX.h> unsigned char getchar (void) { while (!(LPC_UART0->LSR & 0X1)); return LPC_UART0->RBR; } void sendchar (unsigned char ch) { while (!(LPC_UART0->LSR & 1<<5)); LPC_UART0->THR=ch; LPC_UART0->TER=0X80; } int main (){ unsigned char set; LPC_SC->PCONP|=(1<<3); LPC_SC->PCLKSEL0|=0X0; //SET CLOCK OF UART0 CPUCLK/4=24MHZ LPC_UART0->DLL=13; // SET BAUD RATE = 115200 LPC_UART0->FCR=0X7; // SET FIFO AND CLAER LPC_PINCON->PINSEL0=0X50;// SET PIN FOR UART0 LPC_PINCON->PINMODE0=0X00; LPC_UART0->LCR=0X3; // DESABLE DLAB // LPC_GPIO2->FIODIR=0XFF; LPC_UART0->LCR=0X83; //SET 8bit data & enable dlab LPC_UART0->DLM=0; while (1){ set='7'; sendchar(set); for(int i = 0 ; i < 100000 ; i++); // LPC_GPIO2->FIOPIN=set; } }
    ویرایش توسط mzarkoob : 20-01-2018 در ساعت 10:41 دلیل: اصلاح لینک

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

سلام
    در صورتی که بخواهید ایرادی را پیدا کنید باید قدم به قدم سخت افزار و برنامه را چک کنید.
    ابتدا این برنامه را از کجا آورده اید و آیا می دانید درست است؟ آن را در سیمولاتور تس کرده اید ببینید چیزی نمایش می دهد؟
    چرا از بوت لودر استفاده می کنید؟ آیا مرتب نیاز ندارید برنامه ها را تغییر دهید و روی میکرو بریزید؟ اگر این گونه است چرا از جیلینک استفاده نمی کنید یا لااقل فلش مجیک.
    آیا درایور ماژول ft232 را روی pc نصب کرده اید؟ اگر نصب باشد باید یک سریال در کامپیوتر شناخته شود. در device manager آن را چک کنید.

4. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

ممنون از پاسخ گویی. این برنامه را از این سایت برداشتم: کار با UART در LPC1768 :: الکتروبو | علم به زبان ساده
    نه مطمئن نیستم درست کار کنه. چطور باید شبیه سازی کنم؟ جیلینک ندارم. با بوت لودر مرتب برنامه میریزم و تست میکنم. البته اگه واقعا مشکل از این باشه یکی تهیه میکنم.
    درایور رو فکر میکنم نصب باشه از این سایت گرفتم: Virtual COM Port Drivers
    این عکس Device manager:.

از اون سایت گرفتم و نصب کردم. ولی نمیدونم تو device manager چجوری باید متوجه بشم نصب شده یا نه. چیزی به اسم سریال الان نمیبینم. وقتی هم که هدر برد رو روشن میکنم هیچ چیز جدیدی اضافه نمیشه.

بازم تشکر میکنم.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.PNG
مشاهده: 56
حجم: 48.0 کیلو بایت  
    ویرایش توسط taherzade : 08-01-2018 در ساعت 14:50

نام
    مهدی زرکوب

مهندس اگر آموزش درست و کامل و عملی باشه شما الان این طور با شک از اون صحبت نمی کنید. چرا که اگر بدانید برنامه درسته دیگه میرید سراغ سخت افزار ببنید کجا قطع هست پایه ای سوخته و ... . در فیلم آموزش مقدماتی LPC1768 ورژن جدیدمرحله به مرحله شرح پورت سریال گفته و تست شده.
    مسلما جیلینگ لازمتون خواهد بود.
    برای استفاده از نرم افزار پورت سریال هم این دو فیلم می تونه کمک کنه :
    استفاده از نرم افزار Hyper Terminal
    نرم افزار Terminal

7. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

شما ی برنامه ساده led blinker رو روش اجرا کردید ؟ کار کرده . اگر که کار نکرده عمده مشکلات هدر برد های eca به پایه ریستشون بر میگرده شما اون پایه رو از بیرون pull up کن انشالله درست شه .

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما childhood برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط childhood نمایش پست ها
    شما ی برنامه ساده led blinker رو روش اجرا کردید ؟ کار کرده . اگر که کار نکرده عمده مشکلات هدر برد های eca به پایه ریستشون بر میگرده شما اون پایه رو از بیرون pull up کن انشالله درست شه .
    من برنامه های راه اندازی lcd کاراکتری و adc رو روی این برد راه انداختم. Ok بود و مشکلی نداشت. ولی این uart خیلی درگیرم کرده. مثالهای خود کیل رو هم میریزم روی میکرو ولی اصلا پورتی شناخته نمیشه

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 13 بار در 8 پست

فایل پیوست 9608
    سلام.من در حال کار کردن با یو ارت هستم.الانم پورتش وصله گفتم یه عکس بدم ببینیش شاید به دردت خورد.وقتی وصل میکنی کابل سریال رو اگر درایورش نصب باشه خودش وصل میشه.اگر هم نصب نشده باشه تو قسمت unknown devices میاد و باید روش کلیک کنی و انلاین درایورش رو بزنی خودش نصب کنه.
    بعد واسه من به عنوان پورت com شناخته میشه.واسه شمارو دیدم همچین گزینه ای نداره نمیدونم چرا
    ویرایش توسط armani74 : 15-01-2018 در ساعت 19:40

12. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما armani74 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 13 بار در 8 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط taherzade نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ گویی. این برنامه را از این سایت برداشتم: کار با UART در LPC1768 :: الکتروبو | علم به زبان ساده
    نه مطمئن نیستم درست کار کنه. چطور باید شبیه سازی کنم؟ جیلینک ندارم. با بوت لودر مرتب برنامه میریزم و تست میکنم. البته اگه واقعا مشکل از این باشه یکی تهیه میکنم.
    درایور رو فکر میکنم نصب باشه از این سایت گرفتم: Virtual COM Port Drivers
    این عکس Device manager:.

از اون سایت گرفتم و نصب کردم. ولی نمیدونم تو device manager چجوری باید متوجه بشم نصب شده یا نه. چیزی به اسم سریال الان نمیبینم. وقتی هم که هدر برد رو روشن میکنم هیچ چیز جدیدی اضافه نمیشه.

بازم تشکر میکنم.
    من همین برنامه شمارو تست کردم و درست کار میکنه.مشکل از برنامه نیست.هواستون به باد ریت و پریتی و ... باشه موقع استفاده.البته این ربطی به مشکل شما نداره.شما اول سعی کن سریال بشناسونی به pc

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما armani74 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

ممنون از همه عزیزان. راه افتاد
    مشکل اونقدر پیش پا افتاده بود که واقعا...

کابل اتصال بین کامپیوتر و ماژول قطعی داشت. طوری که سیم پایه های دیتا قطع بود ولی سیم تغذیه وصل بود و چراغ ماژول روشن میشد. به همین دلیل متوجه قطعی کابل نشدم.

ممنون.

16. تشکرها از این نوشته :

نام
    مهدی زرکوب

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob نمایش پست ها
    مهندس اگر آموزش درست و کامل و عملی باشه شما الان این طور با شک از اون صحبت نمی کنید. چرا که اگر بدانید برنامه درسته دیگه میرید سراغ سخت افزار ببنید کجا قطع هست پایه ای سوخته و ... . در فیلم آموزش مقدماتی LPC1768 ورژن جدیدمرحله به مرحله شرح پورت سریال گفته و تست شده.
    گفته بودم که خدمتتون!
    در مورد سیمولاتور کیل هم :
    یکی از ویژگی های کیل سیمولاتور آن است که قابلیت مشاهده بیتی در رجیسترها را فراهم می کند. برای کسانی که شروع کار و آموزش داشته باشند جنبه آموزشی خوبی خواهد داشت :
    نحوه استفاده از سیمولاتور Keil در میکروکنترلرهای ARM
    Telegram: Contact @armeducation

18. تشکرها از این نوشته :