NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2444 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: سوال در مورد تعریف رجیستر

کاربر فعال jonbakhsh آواتار ها
    نام
    H.J
    تشکر شده 225 بار در 101 پست

پیش فرض سوال در مورد تعریف رجیستر

• درودیه مورد ساده 2 روزه پدر منو در آورده.متغیری FLOAT توی مین تعریف کردم و از طریق پورت سریال دیتا میگیرم و با یه فرمول تبدیلش میکنم و روی نمایشگر نمایش میده که توی حالت عادی -0.17 درست نمایش میدهحالا من این متغیر توی یک تابع جدید از صدا میزنم البته اونجا هم این متغیر از نوی EXTERN تعریف میکنم با همون اسم.حالا توی اگه من اون تابع صدا بزنم و رجیسترمو بخونم عددش فرق میکنه و میشه -0.98 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟CLT+F زدم و توی کل پروژه دنبال این رجیستر گشتم . هیچ جای دیگه ای غیر از این دو قسمت نبود ؟؟؟

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال jonbakhsh آواتار ها
    نام
    H.J
    تشکر شده 225 بار در 101 پست

چند تا سوال دارم
    اول اینکه ما یک متغیر مثلا i تعریف میکنیم و دو تا فایل هم داریم که یکی main.c و یکی دیگه مثلا test.c هستش
    حالا به شرط اینکه ما توی تعریف رجیستر i عدد بهش نداده باشیم میشه توی فایل دوم اونو به صورت extern تعریف کرد
    سوال من اینه که اگه ما متغیری داخل فلش بریزیم و بخواهیم توی یک فایل دیگه استفاده کنیم باید چکار کنم چون وقتی رجیستری داخل فلش میریزیم عدد ثابت بهش میدیم ( مثلا یه عکس داخلش میریزیم)
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    main:
    int i;

test:
    extern int i;
    این چجوری سراسری تعریف کنم
    const unsigned char=[10]=1,2,3,4,5,6,7......

سوال دوم
    برای تعریف تابعی که توی فایل مین تعریف کردم به صورت سراسری باز میایم و اسم اون تابع توی فایل دوم مینویسیم مثلا
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    main:
    void test(void){
    ......
    }
    file2:
    void test(void);

آیا باید کار دیگه ای هم کرد مثلا توی فایل .h مین و فایل .h فایل دوم هم باید این نوشت .
    یه موردی دارم که از تابعی که توی فایل مین هست عدد بر میگرده و من از فایل دوم اونو میخونم . نمیدونم چرا اعدادش تغییر میکنه؟؟؟

سوال سوم اینه که
    چرا توی نرم افزار هایی مثل کد ویژن - میکرو سی -....... ما میومدیم و فایل دوم درست میکردیم و کنار فایل مین میزاشتیم و فقط با یک include ساده اون فایل اضافه میشد و تمام رجیستر هایی که بالای
    include نوشته بودیم به سایر فایل ها هم اضافه میشد ولی توی برنامه هایی مثل keil حتما باید به پروژه اضافه بشه و حتما باید فایل .h براش بسازیم و فایل .h اینکلود کنیم
    چه خوبی داره ؟؟؟