NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2464 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکل در مورد adc lpc1788

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Exclamation مشکل در مورد adc lpc1788

سلام دوستان
    طبق مطالعه ای که از دیتاشیت lpc1788 داشتم ... ما می تونیم توسط رجیستر PCLKSEL ، کلاک cclk رو به اعداد 1 تا 4 تقسیم کنیم و به همه پریفرال ها اعمال کنیم(pclk) .برای adc میشه همین کلاک یعنی pclk رو توسط بیت های 8:15 رجیستر ADCR به یک عدد دیگه تقسیم کرد . یعنی pclk به عددی که توی این بیت ها قرار می گیره به علاوه 1 تقسیم میشه .چون تعداد این بیت ها 8 هست پس بزرگترین عددی که pclk به اون تقسیم میشه 256 +1 یعنی 257 هست .(8^2=256)
    از طرفی حداکثر کلاک قابل اعمال به واحد adc معادل 12.4 مگاهرتز می باشد.

من مثال adc سی دی همراه با برد lpc1788 که از فروشگاه کویر الکترونیک خریدم رو نگاه کردم و گیج شدم. یا مثال اشتباه هست و یا من اشتباه کردم. توی این مثال cclk تقسیم نشده. پس کلاک اعمال شده به پریفرال ها (pclk) معادل 120 مگاهرتز هست . بعد بیت هشتم از رجییستر ADCR رو 1 کرده . و مقابلش کامنت گذاشته که الان کلاک اعمال شده به ADC معادل 12.5 مگاهرتز هست .
    ولی طبق دیتاشیت با این مقداردهی به رجیسترها cclk به عددی تقسیم نمیشه و همون 120 مگاهرتز هست . بعد هم توسط رجیستر ADCR به عدد 1+1 تقسیم میشه و کلاک اعمالی به adc معادل 60 مگاهرتز خواهد بود که قطعا غلط هست ...

کسی می تونه در این مورد کمکی کنه ؟ من یکم گیج شدم

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

سلام
    مهندس من که رجیستری کار می کنم از توضیح شما چیزی سر در نیاوردم!
    یک ساعتی فکر کنم باید برم منوال و سمپل نگاه کنم سردربیارم ببیبنم چی گفتید.
    کلاک پیش فرض اعمالی به این میکرو 1788 روی 60 مگ گذاشته شده و یک تقسیم فرکانسی هم گذاشته برای adc در خود واحد adc و گفته نباید فرکانس خروجی adc بیشتر از حدی باشد. خوب حالا هر سمپلی بیشتر بذاره خوب اشتباه گذاشته لابد!
    در مورد سمپل های همراه برد هم به این مسئله توجه داشته باشید که :
    معمولا به همراه یک برد آموزشی سمپل هایی قرار داده می شود. می توان این سمپل ها را به سه دسته تقسیم کرد:
    1- سمپل هایی که کار می کند و ساده است و می توان متوجه عملکرد آنها شد و در آنها تغییرات لازم را اعمال کرد.
    2- سمپل هایی که صرفا یک راه اندازی را انجام می دهد ولی به دلیل پیچیدگی نمی توان از آن سر در آورد، بنابراین ایجاد تغییرات لازم بر اساس نیاز در آن مشکل است.
    3- سمپل هایی که کار نمی کند!

بنابراین صرف کارکردن یک سمپل کافی نیست. باید بتوان فهمید که همه توابع آن چگونه کار می کند و چگونه باید آن را بر اساس نیاز تغییر داد. تغییراتی که لازم است در یک سمپل اعمال کرد شامل تغییر کانفیگ پایه ها، توسعه توابع آن و تغییرات لازم برای بردن به یک مدل دیگر میکرو می باشد.