NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2549 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: خرابی درایور lcd در برد lpc1788

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

New خرابی درایور lcd در برد lpc1788

با سلام و وقت بخیر...

من از برد کویر و lcd 4.3 استفاده می کنم، در حال تست یه برنامه روی میکرو با استفاده از ال اسی دی بودم، از چند وقت پیش وقتی برد رو راه اندازی میکردم این اواخر ال سی دی روشن نمیشد و فقط لحظه وصل تغذیه یه لحظه صفحه روشن و خاموش میشد و دیگه روشن نمیموند! البته با چند بار ریست کردن درست میشد. این روند هر دفعه بیشتر و بیشتر طول میکشید تا جایی که اصلا دیگه روشن نشد و فقط هر بار ریست میکردم و یا تغذیه رو خاموش و روشن میکردم یه لحظه صفحه روشن و خاموش میشد.

این اواخر متوجه شدم که ظاهرا مشکل از بک لایت هستش چون که با یه ال سی دی دیگه تست کردم دقت کردم دیدم ال سی دی داره کار میکنه ولی چون بک لایت نداره اصلا معلوم نیست!

به نظرم ای سی درایورش مشکل داره و یا سوخته. اینطور نیست؟! چیزی که روی برد هستش il6ea هستش. و البته یه سلف 220 هم کنار این آی سی درایور هستش. یعنی واقعا این ایراد سخت افزاریه؟ من مدت زیادی نیست که دارم از این برد استفاده می کنم. یکی دو ماهه. و این اتفاق تقریبا 3 هفته بعد از استفاده کلید خورد.

و اینکه چاره چیه!!!!

ممنون میشم راهنمایی کنین!

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر علاقه مند
    نام
    Asa
    تشکر شده 30 بار در 23 پست

وقت بخیر

پیشنهاد میکنم ولتاژ خروجی درایو بک لایت رو چک کنید وی از عملکرد سویچینگ مطمئن بشید و یا این که بک لایت رو با یک منبع دیگه روشن کنید یا یک بک لایت دیگه رو به این درایور متصل کنید تا بتونید قطعه معیوب رو متمایز کنید . البتع ممکن هست که شما پایه فعال سازی بک لایت رو درست فعال نمیکنید ! باید دقت کنید که ماجول شما دارای این پایه فعال سازی هست و این که اگه داره چطوری فعال میشه .

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط taktrashe نمایش پست ها
    وقت بخیر

پیشنهاد میکنم ولتاژ خروجی درایو بک لایت رو چک کنید وی از عملکرد سویچینگ مطمئن بشید و یا این که بک لایت رو با یک منبع دیگه روشن کنید یا یک بک لایت دیگه رو به این درایور متصل کنید تا بتونید قطعه معیوب رو متمایز کنید . البتع ممکن هست که شما پایه فعال سازی بک لایت رو درست فعال نمیکنید ! باید دقت کنید که ماجول شما دارای این پایه فعال سازی هست و این که اگه داره چطوری فعال میشه .

سلام و تشکر از توجه شما.

ولتاژ بک لایت چقدر باید باشه؟! بیشتر از 5 ولت که نیست که! من ال سی دی رو وصل میکنم به برد و تغذیه رو وصل میکنم وقتی با ولتمتر ولتاژ بک لایت روی فلت خود lcd رو میگیرم مقدارش 4.6 ولت میشه! ولی بک لایت ال سی دی روشن نمیشه! از سالم بودن ال سی دی هم اطمینان دارم! چون تست شده خریدم.. اونم دوتا!!! با هیچکدوم جواب نمیده! من سرچ کردم جایی از ولتاژ استاندارد برای بک لایت چیزی ننوشته بود! حتی توی دیتا شیت خود ال سی دی.

نمیدونم چرا یه حسی بهم میگه آی سی درایور روی برد سوخته! یعنی IL6EA

کاربر علاقه مند
    نام
    Asa
    تشکر شده 30 بار در 23 پست

وقت بخیر

بک لایت 7 in tft رو در دیتا شیت دیدم ولتاژ بین 9 تا 10 ولت و جریان 180 میلی آمپر است برای 4.3 باید دیتا شیت رو بررسی کنید !! بنظرم 5 ولت کم باشد ولی جریان آن را هم چک کنید !! میتوانید از منبه دیگری برای روشن کردن بک لایت استفاده کنید هرچند که این منبه ها بیشتر منبه جریان هستند .