NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2753 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: برنامه c

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض برنامه c

سلام دوستان

من در حقیقت دوتا سوال دارم

1... اگه بخوام در میکرو عدد 8بیتی وارد کنم چه جوری وارد کنم؟
    برنامه c در کدویژنشو لازم دارم
    //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
    2....میخوام دوتا 7 سگمنت bcd رو به پورت c و d میکرو atmega32 متصل کنم
    یعد 8 تا logicstate هم به پورت a ....

برنامه ای میخوام که تعداد صفر و یک ورودی رو در 7 سگمنتها نشون بده ... برنامه c در کدویژن

مثلا ... اگه ورودی 01010111 هست .. یکی از 7سگمنتها عدد 3 به نشانه تعداد 0 ها و دیگری هم عدد 5 به نشانه تعداد 1 ها نشون بده

ممنون
    ویرایش توسط بسابی : 05-10-2016 در ساعت 12:25 دلیل: اضافه کردن سوال

2. # ADS
    Circuit advertisement

عضو جدید
    تشکر شده 9 بار در 6 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط بسابی نمایش پست ها
    سلام دوستان

من در حقیقت دوتا سوال دارم

1... اگه بخوام در میکرو عدد 8بیتی وارد کنم چه جوری وارد کنم؟
    برنامه c در کدویژنشو لازم دارم
    //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
    2....میخوام دوتا 7 سگمنت bcd رو به پورت c و d میکرو atmega32 متصل کنم
    یعد 8 تا logicstate هم به پورت a ....

برنامه ای میخوام که تعداد صفر و یک ورودی رو در 7 سگمنتها نشون بده ... برنامه c در کدویژن

مثلا ... اگه ورودی 01010111 هست .. یکی از 7سگمنتها عدد 3 به نشانه تعداد 0 ها و دیگری هم عدد 5 به نشانه تعداد 1 ها نشون بده

ممنون
    سلام
    ما تو میکرو نمیتونیم عدد وارد کنیم اما اگر منظورت توی برنامه هست که باید بیشتر توضیح بدی .مثلا عدد هگز رو اینجوری مینویسن : 0xff یا 0x00یا 0xa2 و اگر باینری بخوای بنویسی اینجوریه 0B00000001 که این عدد معادل 1 میشه

برای سوال دومت میتونی عدد باینری هشت رقمیو هشت بار شیفت بدی به راست و اولین رقمشو بخونی. اگر صفر بود مثلا i++و اگر یک بود J++ و آخر سر I و J میشه تعداد صفر و یکها بعد این دوتارو روی سون سگمنت نمایش میدی
    البته روشهای دیگری هم هست

4. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط BEHnam007 نمایش پست ها
    سلام
    ما تو میکرو نمیتونیم عدد وارد کنیم اما اگر منظورت توی برنامه هست که باید بیشتر توضیح بدی .مثلا عدد هگز رو اینجوری مینویسن : 0xff یا 0x00یا 0xa2 و اگر باینری بخوای بنویسی اینجوریه 0B00000001 که این عدد معادل 1 میشه

برای سوال دومت میتونی عدد باینری هشت رقمیو هشت بار شیفت بدی به راست و اولین رقمشو بخونی. اگر صفر بود مثلا i++و اگر یک بود J++ و آخر سر I و J میشه تعداد صفر و یکها بعد این دوتارو روی سون سگمنت نمایش میدی
    البته روشهای دیگری هم هست

................
    سلام دوست عزیز... ممنون بابت راهنمایی

دقیقا منظورم برنامه هست .. برنامه c که در کدویژن مینویسیم و بعد به میکرو وارد میکنیم
    میشه بیشتر توضیح بدین...

سوال دوم هم میشه برنامشو برام بنویسید ...ممنون