NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2758 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکل در ساخت تایمر در بسکام

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض مشکل در ساخت تایمر در بسکام

سلام خدمت اساتید محترم
    ساعت با rtc میکرو و کریستال خارجی که هم ساعت ثانیه شمار داره هم تاریخ که با سه کلید ساعت و تاریخ رو تنظیم میشه درست کردم. هدف از درست کردن این ساعت پروژه تایمر هست.به این صورت که باتایمر هشتا یا بیشتر پایه های میکرو رو صفر و یک کنیم یعنی برای هر پایه یه زمان خاموش یا روشن تعین کنیم(مثلا بگیم 20:35:34 زمان روشن و 23:43:00 زمان خاموش برای پایه اول) و به هر پایه یه رله متصل بشه.خودم با دستور if و متعیر تعریف کردم و زمان های روشن و خاموش هر هشت تا پایه رو دادم داخل برنامه و میکرو پایه ها رو بر حسب زمان تعین شده برای هر پایه خاموش و روشن میکنه.
    حالا مشکلم اینجاست با و جود اینکه تاریخ و ساعت و با اون سه کلید تنظیم میکنم ولی هرکارمیکنم نمیدونم چطور اون زمان های متغیر ها رو تنظیم کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید در ضمن برنامه فوق را با بسکام نوشتم

2. # ADS
    Circuit advertisement

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

شما باید یه کلید اضافه کنی که وقتی زدی مثلا روی lcd بنویسه یایه ۱ و بعد با اون کلید ها زمان رو عوض کنی.

فرستاده شده از HUAWEI G610-U20ِ من با Tapatalk