NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2961 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: کمک برایigbt

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض کمک برایigbt

با سلام خدمت اساتید گرامی من یه igbtبه شماره MG200Q2YS40دارم میخوام بدونم این قطعه تا چه فرکانسی میتونه سوییچ کنه؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال
    تشکر شده 79 بار در 71 پست

این مثال در مورد BJT هست ولی بطور کلی تفاوت زیادی با IGBT نداره با توجه به این مثال میتونین بفهمین که چطور محاسبه میشه.
    Dropbox - Photo Feb 11, 10 01 53 PM.jpg
    Dropbox - Photo Feb 11, 10 02 10 PM.jpg
    Dropbox - Photo Feb 11, 10 02 24 PM.jpg
    Dropbox - Photo Feb 11, 10 02 52 PM.jpg

4. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

[QUOTE=erfanjeddy;107675]این مثال در مورد BJT هست ولی بطور کلی تفاوت زیادی با IGBT نداره با توجه به این مثال میتونین بفهمین که چطور محاسبه میشه.
    Dropbox - Photo Feb 11, 10 01 53 PM.jpg
    Dropbox - Photo Feb 11, 10 02 10 PM.jpg
    Dropbox - Photo Feb 11, 10 02 24 PM.jpg
    Dropbox - Photo Feb 11, 10 02 52 PM.jpg[/
    با سلام نتونستم بازشون کنم اگه ممکنه خودتون یه مثال بزنید

کاربر فعال
    تشکر شده 79 بار در 71 پست

فقط کافیه لینک رو کلیک کنید بعد دانلود رو بزنید

کاربر فعال mohammadne آواتار ها
    نام
    محمد پورخلیلی
    تشکر شده 214 بار در 132 پست

سلام حداکثر بین 400 تا 500 کیلو هرتز هست، بیش از این مقدار کارایی پایین میاد. اگر میخاین به صورت high و low استفاده کنین پیشنهاد میکنم بین خاموش و روشن پشت سر هم هر کدوم از کانالها بیش از 2.6 میکروثانیه وقفه قرار دهید تا باعث تلفات انرژی در خود قطعه نشود.

8. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

خیلی ممنون از توجهتون اگه ممکنه با توجه به داده ها محاسبه کنید که منم یاد بگیرم تو دیتا شیت گفته Tr:0.6/Ton:0.8/Tf:0.5/Toff:1.5میکرو ثانیه و 2.6 میکرو ثانیه رو چطور محاسبه کردید.راستی یادم رفت بگم میخوام تو فول بریج استفاده کنم
    البته تو یه پست دوست عزیز 1nafarیه توضیحاتی داده بودند که خوب بود ولی من یه چیزهایش رو متوجه شدم و یه چیزهایش رو هم نه حالا کلا گیج شدم اگه کمک کنید ممنون میشم
    ویرایش توسط aa62 : 13-02-2016 در ساعت 01:39

کاربر فعال mohammadne آواتار ها
    نام
    محمد پورخلیلی
    تشکر شده 214 بار در 132 پست

برای پیدا کردن ماکزیمم فرکانس کاری با Ton و Toff کار دارین و باید فاصله زمانی بین دو روشن شدن متوالی از جمع این دو پارامتر بیشتر باش. یعنی 2.3 میکرو ثانیه اما این مقدار تقریبیه و وقتی که عملی ازمایش میکنی برای حداکثر بازده سوئیچ کردن در IGBT این زمان رو باید افزایش بدی یعنی فرکانس رو پایین بیاری، پیشنهاد من اینه که IGBT رو عملی تست کنی ، به این صورت که یک فانکشن جنراتور رو به گیت IGBT وصل کنی و امیتر کلکتور رو در مسیر جریان و ولتاژ کنترل شده بالایی در حد 20 امپر 50 ولت قرار بدی و جریان خروجی رو رصد کنی ببینی تا چه فرکانسی IGBT درست سوئیچ میکنه، تا یه فرکانسی جریان خروجی تقریبا ثابته بعد از اون دیگه افت میکنه. پارامتر های Tr و Tf برای طراحی فول بریج با ماسفت های مثبت و منفی لازم هستند اما اینجا چون هر دو کانال منفی هست این دو پارامتر هم برابرن و مشکلی وجود نداره.

11. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

- - - Updated - - -

با سلام میخواستم بدونم برای تست ناحیه soaچیکار باید بکنم و چطوری باید تستش رو انجام بدم