NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2348 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 23

موضوع: هنگ کردن میکرو هنگام وصل رله

کاربر علاقه مند
    نام
    هادی کریمی
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

پیش فرض هنگ کردن میکرو هنگام وصل رله

سلام دوستان
    من قبلا این مورد رو مطرح کرده بودم ولی این یه مشکل دیگه ست
    تو مدار من قراره میکرو به رله فرمان بده و رله یه موتور دیزل ژنراتور رو استارت بزنه
    (بیشتر موارد در مدار درایو رله رعایت شده یعنی استفاده از ترانزیستور و اتصال بیس با یک مقاومت 10k به پایه میکرو، استفاده از دیود فست در دو سر بوبین رله ولی دو سر بوبین رله خازن نذاشتم که عده ای اینو توصیه میکنن)

برق میکرو از همون باتری دستگاه تامین میشه (گزینه دیگه ای ندارم) توسط دو مرحله استفاده از lm2576. اینطوری که یکبار 24 ولت میشه 12 ولت بعد 12 ولت میشه 5 ولت برا تغذیه میکرو و خازنهای فیلتر و نویز گیر تو خروجی رگولاتور 5 ولت گذاشتم
    رله ها دو مرحله ای هستن یعنی اول میکرو یه رله 12 ولتی رو تحریک میکنه و خروجی همون رله میاد یه رله 24 ولتی رو تحریک میکنه تا خروجی رله ی 24 ولتی برق رو بده به استارت (برا رله 24 ولتی هم دیود فست گذاشتم)
    برا تحریک رله 12 ولتی با میکرو از ترانزیستور استفاده کردم که ولتاژ 12 ولت کلکتورش که قراره رله رو تحریک کنه از خروجی رگولاتور اول که 12 ولت هست تامین میشه
    خب اولا وقتی خروجی رله ی دوم که 24 ولتی هست به استارت ژنراتور وصل نیست و رله ها فقط تحریک میشن، میکرو هزار ساعت هم کار میکنه و رله رو در زمان تعیین شده هی قطع و وصل میکنه و این چرخه رو تا ساعتها تو خونه امتحان کردم و کار کرد بدون کوچکترین مشکلی (حتی به خروجی رله ی 24 ولتی چندتا لامپ 24 ولتی موازی کردم که بدون هیچ مشکلی لامپها روشن شدن)
    اما اما اما
    وقتی خروجی رله ی 24 ولتی رو میدم به استارت تا ژنراتور استارت بخوره یه تق میزنه و میکرو هنگ میکنه و توسط watchdog timer ریست میشه (brown out رخ نمیده چون غیر فعالش کردم)
    تو مدار میکرو از کریستال خارجی 8 مگاهرتز استفاده کردم و البته ckopt هم برنامه ریزی نشده بود
    مدار قدرت شامل رله ها و رگولاتور ها از مدار فرمان شامل میکرو و lcd جدان و هرکدوم تو یه برد جداگانه طراحی شدن
    مشکل از چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟ از اینا میتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    نوسانساز میتونه دلیل اصلی باشه؟؟؟؟؟؟؟
    برنامه ریزی نشدن ckopt؟؟؟؟؟؟؟
    ولتاژ تحریک رله ی اول از خروجی رگولاتور 12 ولتی تامین میشه؟؟؟؟؟؟
    ....؟؟؟؟؟؟
    لطفا کمکم کنید کلافه شدم
    ویرایش توسط hadibarca : 03-02-2016 در ساعت 06:23

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال mohammadne آواتار ها
    نام
    محمد پورخلیلی
    تشکر شده 214 بار در 132 پست

شما هنوز درگیر این مدار هستین ؟! تغذیه میکرو رو از قسمت پاور جدا کن ببین چی میشه.

همکار علمی sarbaz13 آواتار ها
    نام
    محمد قاسمی
    تشکر شده 425 بار در 230 پست

سلام
    شما دوست عزیز میتونید کارهای زیر رو انجام بدین
    1- یه خازن الکترولیتی موازی کنید به همون دیودی که دوسر رله خودتون گذاشتین
    2- شما به جای رله اگر با ac کار می کنید از اپتودیاک و ترایک استفاده کنید.که نویز برگشتی نداره
    3- بدین به یه نفر برد را براتون طراحی کنه

4-خلاصه Avr به درد کارت نمیخوره
    شرکت Time Owner

کاربر علاقه مند
    نام
    هادی کریمی
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbaz13 نمایش پست ها
    سلام
    شما دوست عزیز میتونید کارهای زیر رو انجام بدین
    1- یه خازن الکترولیتی موازی کنید به همون دیودی که دوسر رله خودتون گذاشتین
    2- شما به جای رله اگر با ac کار می کنید از اپتودیاک و ترایک استفاده کنید.که نویز برگشتی نداره
    3- بدین به یه نفر برد را براتون طراحی کنه

4-خلاصه Avr به درد کارت نمیخوره

ممنون
    ولی دستگاه ساخت انگلیس که پارامترهای بیشتری هم داره از avr استفاده کرده
    تو بوروشورش دیدم
    ولی ظاهرا باید برم به سمت plc های 24 ولتی
    ویرایش توسط hadibarca : 03-02-2016 در ساعت 17:46

کاربر علاقه مند
    نام
    هادی کریمی
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadne نمایش پست ها
    شما هنوز درگیر این مدار هستین ؟! تغذیه میکرو رو از قسمت پاور جدا کن ببین چی میشه.
    داداش کمکهای شما خیلی کارمو پیش برد
    اینکار که میگی رو حتمن انجام میدم

نام
    محمد پورخلیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط hadibarca نمایش پست ها
    داداش کمکهای شما خیلی کارمو پیش برد
    اینکار که میگی رو حتمن انجام میدم
    خاهش کاری نکردیم، اگر این مورد خاص به خاطر نویزهای الکترومغناطیسی یا جریان برگشتی رله هست مدارتو طبق گفته کاربر sarbaz با اپتوکوپلر از قسمت قدرت ایزوله کن و اگر قسمت قدرت ولتاژ AC هست بجای رله از ترایاک استفاده کن و اگر DC بود که احتمالا از برق باتری میخای استفاده کنی و DC هست از ماسفت استفاده کن، استفاده از این سوییچها بجای رله یه مزیت دیگه هم داره و اون اینه که اگر در قسمت پاور شما قصد روشن کردن موتور الکتریکی رو دارین، بخاطر اینکه موتور الکتریکی در لحظه استارت و شروع به کار جریان لحظه ای زیادی مصرف میکنه شما میتونین ماسفت یا ترایاک رو ابتدا با دیوتی 50 درصد راه بندازین و بعد از 0.5 ثانیه یا یک ثانیه دیوتی رو به 100 برسونین، حتی میتونین یه سنسور جریان با خروجی سری کنین تا در صورتی که خروجی زیر بار قرار گرفت به نسبت اون دیوتی رو کاهش بدی.

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

مشکل از اونجا شروع میشه ک بی مقدمه شروع ب طراحی میکنید
    نمونه اولشو بگم
    (بیشتر موارد در مدار درایو رله رعایت شده یعنی استفاده از ترانزیستور و اتصال بیس با یک مقاومت 10k به پایه میکرو، استفاده از دیود فست در دو سر بوبین رله ولی دو سر بوبین رله خازن نذاشتم که عده ای اینو توصیه میکنن)
    فقط جواب منو بده مقاومت 10 کیلو از کجا محاسبه شده ؟!!! احتمال زیاد میدم چون تو نت همه این کارو کرده بودن شما هم همین طوری گذاشتی
    این اتصال شما ی اتصال معمول هستش ک مشکلات زیادی ب خودی خود ایجاد میکنه ، تحقیق کنید و مطالعه کنید بعد اقدام ب طراحی کنید .
    در مورد هنگ کردن مشکل از موارد زیادی هست ربط خاصی هم ب میکرو و اینا نداره

9. تشکرها از این نوشته :

نام
    محمد پورخلیلی

این اتصال شما ی اتصال معمول هستش ک مشکلات زیادی ب خودی خود ایجاد میکنه
    خروجی میکرو به صورت پول پوش هست و بنظرم مقاومت بین 3.3 تا 10 کیلو برای بایاس یه ترانزیستور عمومی با بهره حدودا 600 مناسب باش.

کاربر علاقه مند
    نام
    هادی کریمی
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Ma3ood نمایش پست ها
    مشکل از اونجا شروع میشه ک بی مقدمه شروع ب طراحی میکنید
    نمونه اولشو بگم

فقط جواب منو بده مقاومت 10 کیلو از کجا محاسبه شده ؟!!! احتمال زیاد میدم چون تو نت همه این کارو کرده بودن شما هم همین طوری گذاشتی
    این اتصال شما ی اتصال معمول هستش ک مشکلات زیادی ب خودی خود ایجاد میکنه ، تحقیق کنید و مطالعه کنید بعد اقدام ب طراحی کنید .
    در مورد هنگ کردن مشکل از موارد زیادی هست ربط خاصی هم ب میکرو و اینا نداره
    دوست عزیز
    تو مدار درایو رله قرار نیست ترانزیستور در محیط فعال باشه که بخواییم نقطه کاری مناسب براش طراحی کنیم
    ترانزیستور من باید بره به اشباع تا کلکتور من گرند بشه
    مقدار مقاومت بین 4.7 تا 10 باشه بهتره و بیشتر میذاریم تا جریان کمتری از پین میکرو کشیده بشه
    اما اگه بخوام مقدار دقیقشو بدست بیارم اینطوری عمل میکنم
    من مقاومت بوبین رله رو اندازه گرفتم که 300 اهم هست و چون میخوام ترانزیستورم بره به اشباع پس VCE تقریبا میشه صفر و چون کلکتور به ولتاژ 12 ولت وصله پس جریان IC تقریبا میشه 12/300=0.04 آمپر که مولتی متر هم تقریبا همینو نشون میداد
    جریان بیس من باید خیلی بیشتر از 0.04/100=0.0004 آمپر یا 0.4 میلی آمپر باشه و کمتر از 2 میلی آمپر (جریان پین میکرو) یعنی
    2>جریان بیس>0.4 میلی آمپر
    من جریان رو اگر بخوام یک میلی آمپر بگیرم هم شرط ناحیه اشباع برقرار میمونه هم جریان زیادی از پایه میکرو کشیده نمیشه و مقاومت میشه 1/(0.7-5)=4.7k
    ولی بیشترم میتونم بگیرم تا جریان کمتری از پایه میکرو کشیده بشه و حاشیه امنیت بیشتر باشه
    ضمنا اینم بگم هیچ جای نت متاسفانه مدار درایو رله رو پیدا نکردم اما ظاهرا جستجوگر شما قویتره
    من بازم باید بگم که رله های من وقتی خروجی ندارن یا خروجی من فقط 5 تا لامپ 24 ولتی موازیه بدون هیچ مشکلی هفته ها کار میکنن
    ولی خروجی رله که میخواد به استارت فرمان بده این بدبختی پیش میاد (آمپر مورد نیاز برای استارت زنی حدودا 300 آمپره)
    بابا بخدا کلافه شدم دیگه نمیدونم مشکل چیه؟
    چرا وقتی خروچی رله به جایی وصل نیست بدون مشکل رله ها ساعتها توسط میکرو قط و وصل میشن؟ ینی امکانش هست که استارت که جریان فوق العاده بالایی میطلبه همه جریان باتری رو اختصاص بده به خودش و سهم اندکی برا مدار من بمونه و باعث بشه جریان میکرو بیاد پایین و ریست بشه؟؟؟؟؟؟ نه بابا باتری من 500 آمپر ساعته و استارت فقط 300 آمپر ازش میکشه!!!!!
    اما اینکه میگید در مورد هنگ کردن میکرو موارد زیادی میتونه دخیل باشه ممنون میشم کمکم کنید
    ویرایش توسط hadibarca : 04-02-2016 در ساعت 04:48

کاربر علاقه مند
    نام
    هادی کریمی
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

خاهش کاری نکردیم، اگر این مورد خاص به خاطر نویزهای الکترومغناطیسی یا جریان برگشتی رله هست مدارتو طبق گفته کاربر sarbaz با اپتوکوپلر از قسمت قدرت ایزوله کن و اگر قسمت قدرت ولتاژ AC هست بجای رله از ترایاک استفاده کن و اگر DC بود که احتمالا از برق باتری میخای استفاده کنی و DC هست از ماسفت استفاده کن، استفاده از این سوییچها بجای رله یه مزیت دیگه هم داره و اون اینه که اگر در قسمت پاور شما قصد روشن کردن موتور الکتریکی رو دارین، بخاطر اینکه موتور الکتریکی در لحظه استارت و شروع به کار جریان لحظه ای زیادی مصرف میکنه شما میتونین ماسفت یا ترایاک رو ابتدا با دیوتی 50 درصد راه بندازین و بعد از 0.5 ثانیه یا یک ثانیه دیوتی رو به 100 برسونین، حتی میتونین یه سنسور جریان با خروجی سری کنین تا در صورتی که خروجی زیر بار قرار گرفت به نسبت اون دیوتی رو کاهش بدی.
    داداش این که میگی بهترین راهه برا نویزگیری
    ولی رله من قراره به "اتوماتیک استارت" فرمان بده
    اگه در مورد اتوماتیک استارت تحقیق کنی میبینی که براش فقط باید از رله استفاده کرد
    چون اتوماتیک استارت خودش یجور رله ست که چسبیده به استارت که با 24 ولت و 5 آمپر تحریک میشه و خروجیش قراره 24 ولت و 300 آمپر رد کنه بده به خود استارت تا استارت راه بیفته ( 300 آمپر جل الخالق)
    اما مشکل اینجا نیست
    مشکل اینه که بخش منفی تحریک "اتوماتیک استارت" در دسترس نیست و رفته داخل خود استارت به بالشتک استارت وصل شده و نمیتونم بکشم بیرون و بدم به درین ماسفت قدرت (خیلی پیچیده س اگه توضیح بدم خودمم کن فیکون میشم)
    تحریکش اینطوریه که ما فقط برق مثبت رو میدیم به مثبت تحریک که در دسترسه و اونم فقط با رله اتفاق میفته
    ماسفت irf3205 تا 110 آمپر رو سوییچ میکنه (ماسفت 10 آمپری هم کافیه) ولی مشکل توی ولتاژه نه جریان
    آخه برای اینکه ماسفت همه 24 ولت رو سوییچ کنه باید منفی تغذیه کننده هم در دسترس باشه که بدیم به درین (سورس هم که زمینه) وقتی ماسفت اشباع میشه درین هم زمین میشه و منفی تحریک هم منفی میشه و همه 24 ولت میفته رو تغذیه کننده (درست عین ترانزیستور برای تحریک رله)
    اما چون منفیش در دسترس نیست این بدبختی برام پیش اومده
    ضمنا برای تحریک شیر سوخت از رله استفاده نمیکنم و از ماسفت استفاده میکنم چون قضیه اون جدا از قضیه استارته
    ولی برا استارت متاسفانه ممکن نیست

کاربر علاقه مند
    نام
    هادی کریمی
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

دوستان امروز تمام راهکارهای شمارو اجرا میکنم
    ممنون از لطفتون

یه چیزی هست اجازه بدید دوباره عرض کنم
    برق میکرو اینجوری تامین میشه که با lm2576-12 برق 24 ولت میشه 12 ولت و 3 آمپر
    بعد با lm2576-5 برق 12 میشه 5 ولت و احتمالا همون 3 آمپر
    از اون برق 12 که خروجی lm2576-12 هست برای کلکتور ترانزیستوری که رله ی 12 ولتی رو درایو میکنه هم استفاده میکنم
    احتمالش هست که این مورد باعث بشه در لحظه استارت جریان خروجی lm2576-12 که 3 آمپره بیاد پایین تر و خروجی lm2576-5 که از lm2576-12 تامین میشه جریان خیلی کمتری از 3 آمپر داشته باشه
    پس یه راه اینه که یه lm2576-12 دیگه بسازم برا رله های 12 ولتی

ولی نه
    آخه وقتی بجای پین میکرو از خروجی lm2576-5 برای تحریک رله استفاده میکنم ژنراتور استارت میخوره
    وای دیوونه شدم شماروهم اذیت کردم
    مدار چاپی هم دیگه ندارم چون قبلا شکستمس
    الان فعلا رو برد سوراخدار کار میکنم وقتی جواب داد از نو pcb طراحی میکنم
    امروز خیلی چیزارو باید امتحان کنم خدا کنه جواب بده
    ویرایش توسط hadibarca : 04-02-2016 در ساعت 09:47

نام
    محمد پورخلیلی

استفاده از دو 2576 برای کاهش پلکانی ولتاژ اصلا منطقی نیست چون مکانیسمشون با رگولاتورهای خطی که قبلا برای کاهش ولتاژهای بالا به صورت پلکانی استفاده میکردیم تفاوت داره ، یا از یه 2576 نسخه 5 ولتی برای تغذیه کل برد استفاده کن و رله هم 5 ولتی بذار یا اینکه برای کارکرد بهتر میکروکنترلر از یه 2576 نسخه 12 ولتی برای کاهش ولتاژ به 8 استفاده کن و به وسیله یه رگولاتور خطی با نویز خروجی پایین مثل 5-1117 تغذیه میکرو رو تامین کن.

مشکل اینه که بخش منفی تحریک "اتوماتیک استارت" در دسترس نیست و رفته داخل خود استارت به بالشتک استارت وصل شده و نمیتونم بکشم بیرون و بدم به درین ماسفت قدرت (خیلی پیچیده س اگه توضیح بدم خودمم کن فیکون میشم)

این مشکل هم راه داره اونم استفاده از یه ماسفت مثبت و یه ترانزیستور منفی هست، اینجوری دیگه جریانی هم برای راه اندازی رله مصرف نمیشه، فرض کن در شکل زیر اون سیم پیچ اتوماتیک استارت شما هست اتصالات به این صورته :

15. تشکرها از این نوشته :

نام
    مسعود

محاسبات بیس شما مشکل زاست و از حوصله بخش خارجه مقاومت حداقل 2.7 کیلو کافیه
    اول اینکه رگولاتورهای سوئچینگ بازار 90 درصد تقلبیه !!!! همین المانی ک گفتین اصلش 5 تومنه اینایی ک هست 1 تومن پس ب هیچ عنوان اعتماد نکنید
    دوم اینکه رگولاتور خطی تونستین استفاده کنید lm338 اصلی و قابلمیه ای و هیت سینگ
    مورد اخر ک مهمترین راه ی دیود امپر بالا و شاتکی مث 5822 بزارین ورودی بعد اون سه تا خازن 4700 میکروفارادی 16 ولتی موازی کنید . خوب نشد بکنین 4 تا
    مورد اخر فیوز بیت میکرو مربوط ب تشخیص ولتاژ را فعال کنید مثلا روی 4 ولت ک میکرو ریست کنه (ک نباید چنین اتفاقی بیفته )

17. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام
    https://t.me/pump_upp
    تشکر شده 25 بار در 12 پست

دوست عزیز و گرامی
    اگر میخای مشکلت حل بشه و کلافه نشی
    سعی کن لقمه رو دور سر خودت نپیچونی چندین بار دوستان اشاره کردن بنده هم عرض کردم در پست های قبلی
    مشکل شما چیزی جز تغذیه نیست یعنی اینکه در لحظه استارت ، استارت بسته به بار متصل به اون تا 7برابر جریان نامیش جریان میکشه
    واین باعث میشه که AVR شما دچار افت ولتاژ بشه و ریست کنه و این طبیعی هستش
    حالا راه حل اینه

http://s7.picofile.com/file/8237059134/taqziyeh.jpg

19. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام

دوست گرامی
    وجود اون دیودهای اولیه شاید نیاز نشه ولی واسه محکم کاری واست گذاشتم
    این مدار مشروط بر اینکه حداکثر جریان بورد AVR تا 30 میلی آمپر باشد تا 4 ثانیه تغذیه avr را در صورت افت و یا قطع ورودی تضمین می کند
    وجود دو تا دویود هم برای آسیب ندیدن دیودها در لحظه اولیه و لحظاتی که خازن ها تخلیه هستن واجبه سعی کن دیود 3 آمپری انتخاب کنی
    در ضمن جای رگولاتورهای سری 78 هم هر رگولاتور اصلی که دوست داشتی بزار مشروط بر تامین جریان مدار
    قبل اینکه این مدار رو ببندی یه راه تست واست معرفی می کنم که مطمئن شی مشکل همینه که عرض کردم
    یه لامپ 24 ولت بزن دو سر باتریت و دستی استارت بزن اگر دیدی نور لامپت لحظه ای کم شد دیگه شک نکن
    امیدوارم که مدار رو عملی ببندی و جواب بگیری

21. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام
    هادی کریمی
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

این مشکل هم راه داره اونم استفاده از یه ماسفت مثبت و یه ترانزیستور منفی هست، اینجوری دیگه جریانی هم برای راه اندازی رله مصرف نمیشه، فرض کن در شکل زیر اون سیم پیچ اتوماتیک استارت شما هست اتصالات به این صورته :
    ایول
    داداش این مدار دقیقا عمل سوییچ رو انجام میده حتی تو شرایطی که گفتم
    راستی توصیه شما دوستان عزیز رو انجام دادم و مشکل تا حالا که حل شده و فردا یه چیز جدید پیش نیاد خوبه
    ولی این سوییچ ماسفتی که گذاشتی رو حتمن و حتمن امتحان میکنم
    خیلی عالی

داداش plc1361
    اون مداری که کشیدید خیلی ارزشمنده
    خیلی خیلی کمکم کرد ممنون
    ویرایش توسط hadibarca : 04-02-2016 در ساعت 23:18

کاربر علاقه مند
    نام
    هادی کریمی
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

دوستان عزیز مشکل من شکر خدا حل شد
    و این موارد رو نسبت به مدار قبلی اعمال کردم
    1- اعمال یک lm2576 جداگانه صرفا برای میکرو
    2- خازن 104 بین Vcc و گرند میکرو و در جاهای مختلف مدار که دوست عزیزم آقا محمد اشاره کرده بودن (و خیلی موارد ارزشمند دیگه که ایشون اشاره کردن)
    3- قرار دادن یک خازن 4700 در تغذیه میکرو و استفاده از دیود که ولتاژ خازن رو فقط برای میکرو اختصاص بده همونطوری که دوست و استاد عزیزم plc1361 پیشنهاد کردن
    4- استفاده از فریت بید بین گرند میکرو و گرند تغذیه
    5- تنظیم cksel ها بصورت 1111 یعنی کریستال خارجی فرکانس بالا با استارت آپ 64 میلی ثانیه
    6- قبلا یک مقاومت 10k با بوبین رله موازی کرده بودم که حذفش کردم ( چون یادم رفته بود که بوبین رله خودش مقاومت داره - 270 اهم)

میخوام از نو مدار قبلی رو که کار نمیکرد رو پیاده کنم (نقشه ش هنوز مونده) و موارد بالا رو تک تک اعمال کنم تا ببینم دقیقا مشکل چی بوده و کدوم یکی از موارد بالا حلال مشکلات بوده
    تو همین تاپیک مینویسم
    از داداش محمد گل، از آقای plc1361 استاد بزرگ، از داش مسعود و از آقای sarbaz کمال تشکر رو دارم
    با کمک شما خوبان مشکلم حل شد
    یه سنسور فشار روغن باید به میکرو وصل کنم که در مورد بخش نویز گیرش سوالاتی دارم که در تاپیکی جداگانه مطرحش میکنم چون کمک شماها نباشه مدار من اصلا راه نمیفته
    ممنون

24. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام

سلام مجدد
    خدا رو شکر که مشکل حل شد
    بنده هم خیلی خوشحال شدم
    امیدوارم که با انگیزه به راهتون ادامه بدی و یکی از بهترین طراحان کشور عزیزمون بشین
    بازم بهتون تبریک میگم
    پیروز باشین

نام
    مسعود

خوشحالم ک مشکلت حل شد فقط اینو بدون مسایل حاشیه ای زیاده و خیلی ها بدون اطلاع ب نوع میکروکنترلر ، و خیلی چیزای دیگه گیر میدن طراحی مداری چیز اکتسابی هست نه ی چی ببنیدیم ببینیم خدا چی میخواد
    مطئمن هم باش دلیل اصلی خوب شدن مدارت همون خازن ظرفیت بالاست ولا غیر ...
    چند روز پیش مشکلی از مداری حل کردم ک طراحش توش مونده بود فقط و فقط ب دلیل اینکه درست بررسی کردم پس دقیق بررسی کنید دقیق مدار طراحی کنید و امید ب موفقیت دوستان حتی ....

کاربر علاقه مند
    نام
    هادی کریمی
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

ممنون از همگی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین