NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2918 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 22 از 22

موضوع: کدام یک از این سه راه رو انتخاب کنم؟ لطفا کسانی که در بازار الکترونیک تجربه دارن

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadne نمایش پست ها
    همین حساب کتاب کلی بود که منو بیچاره کرد برای کار تولیدی مونتاژ بخش کوچیکی از کاره، طراحی نمونه اولیه ، ارتقا محصول و سفارش قطعه از خارج کلی زمان میبره، همینطور جلب اعتماد مشتری و فروش محصول و بعد از فروش خدمات به مشتری. شما هر بردی که میخای در نظر بگیر، همه قطعاتش که مقاومت خازن نیست، ممکنه میکروکنترلر ، igbt ، ماسفت یا سنسور هم داشته باش که هزینه قطعات برای مونتاژ هم خیلی بالا در میاد ، اینجا دو حالت پیش میاد، اگر مشتری شابلون + 8 ساعت کار مداوم دستگاه قطعه داشته باش مطمعنا میتونه با وام یکی از این دستگاهها رو خودش تهیه کنه تا به کسی وابسته نباش ، دوم مشتری که قطعاتش زیر 7000 هستن یعنی کارش بیش از یک ساعت طول نمیکشه که شما باید برای تعویض ریل قطعات و کالیبره کردن روی قطعات جدید حدودا 2 ساعت وقت صرف کنین. تازه قیمت مونتاژ بعضی کارگاهها به پدی 4-6 تومن هم میرسه، یعنی برای قطعات با تعداد پین پایین 6 و برای میکروها 4 تومن.
    بازم میگم رو سفارشات بیرون حساب باز نکن. تا از بازار مطمعن نشدی هزینه های سنگین انجام نده.

ممنون دوست عزیز
    اتفاقا من قبل مطرح کردن سوالم، دقیقا به رویه ای که شما فرمودین رسیده بودم (یعنی اول طراحی و ساخت نمونه و بازاریابی و بعد سفارش به غیر و درنهایت راه اندازی خط تولید برای گسترش کار و افزایش سود). ولی چون دیدم در تاپیک بحث شده بود که کار مونتاژ کار خوبیه و درآمدش بد نیست و یه عده ای وجود دارن که صرفا کارشون مونتاژه خواستم ببینم وضعیت درآمدیش به چه شکله؟

الان من چنتا سایت رو نگاه کردم روی 20 تومن و 25 تومن برای هر پد قیمت دادن! ولی شما 4 تا 6 تومن رو میگید. تازه من فکر میکنم اگر فقط سود خاصش رو بخوایم حساب کنیم با قیمت شما شاید پدی 3 تومن هم نشه! درصورتیکه من با قیمت روی سایتها قیاس کردم دیدم کار پرسودی باید باشه! حتی اگر سفارش کم هم باشه.

یه نکته ی دیگه هم اینه که طراحی و تولید و بازاریابی یک فرایند طولانی و شاید چند ساله باشه! من دنبال یک کار دم دستی هستم که امورات روزمره رو بگذرونم و در کنارش اون پروسه طراحی و تولید رو هم دنبال کنم .... خواستم ببینم مونتاژ میتونه این کار روتین و روزانه رو شامل بشه که حداقل یه درآمد بخور و نمیر ماهنه داشته باشیم؟!

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال mohammadne آواتار ها
    نام
    محمد پورخلیلی
    تشکر شده 214 بار در 132 پست

حتی در مکانیزه ترین خطوط تولید هم یه جاهایی رو باید اپراتور مونتاژ و کنترل کنه، شما یه سرچی بزن ببین کی مونتاژ کار نیاز داره، میتونی پاره وقت کار کنی زمانی هم که وقتت ازاد بود محصول خودتو طراحی کن .

4. تشکرها از این نوشته :

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12