NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3325 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: شروع کار با avr

تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

Icon16 شروع کار با avr

سلام خدمت مهندسان عزیز

من این ترم درس اصول کار با میکروکامپیوتر ها رو اخذ کردم و استاد گفتن که باید در AVR پروژه انجام بدیم و تمرینات رو حل کنیم.
    من بجز برنامه نویسی c++ هیچ بک گراندی از کار ندارم و الان میخوام تجهیزات لازم مثل پروگرمر و برد و.. تهیه کنم.

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید چی بخرم و از کجا شروع کنم

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

به نظرم اول فقط با پروتئوس کار کن
    بعدش اگه اهل حالی یه پروگرامز خودت درست کن که به کارت بیاد
    یه میکرو mega8 هم بخر یه برد برد و چنت دونه ال ای دی و مقاومت
    بعدش--->پروژه ---->فروم-------> اینترنت ------>دیتا شیت و مجدد همین سیکل ادامه دارد

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 28 بار در 20 پست

من توصیه میکنم که از کمپایلر AVR-GCC استفاده کنید چون رایگان و اپن سورس هست و جوابشو پس داده و مشکلی نداره و از طرفی چون شما با زبان سی کار کردید مشکلاتتون با این کمپایلر کمترم هست چون بر مبنای سی استاندارد هست. در ضمن خود شرکت اتمل گسترش اون را برعهده گرفته و از طرفی هم کلی سورس در اینترنت با این کمپایلر موجود هست که خودش کمک بزرگی میتونه باشه. از طرفی برای محیط IDE هم دستتون بازه مثلا میتونیی تا eclips یا atmel studio یا code::block و غیره برنامه خودتون را توسعه بدین و برخی از این محیط ها امکان نوشتن سایر پروژها مثل arm , pc و غیره را دارن.
    برای پروگرامر هم یا یدونه USBASP بسازین و یا بخرین. چون هم ارزون هست و هم اینکه توسط AVRDUDE ساپورت میشه و البته بسکام وکدویژن هم ساپورت میکنن. اگه دوست دارین یک مقدار پروگرامر حرفه ای تری داشته باشین و هزینه زیادی هم نکنین من پروگرامر سانا را پیشنهاد میکنم.
    خوبی این پروگرامر این هست که اولا USBASP هست و همچنین دارای زیف سوکت. البته خیلی از پروگرامرها زیف دارن ولی مشکلات زیادی هم دارن مثلا اینکه هر میکرو بسته به تعداد پایه هاش باید در جاهای مختلف زیف نصب بشه و این کار رو سخت میکنه و از طرفی بر روی زیف سوکت کلاک تولید نمیکنن و با یک روش بسیار ابتدایی برخی یک کریستال کنار زیف قرار دادن که خودش به مشکلات اضافه میکنه و صد البته که بازهم تمامی حالات فیوزبیت CKSEL را ساپورت نمیکنه. بهترینه گزینه به نظر من پروگرامر سانا هست که تمامی مشکلات بالا را حل کرده و در نتیجه شما تمامی میکروها را از پین یک زیف نصب میکنید و کلاک هم که تولید میکنه. این موضوع کلاک مسئله خیلی مهمی هست بخصوص برای نفراتی که تازه با میکرو کار میکنند کافی هست یک سرچ در انجمن های مختلف بکنید خواهید دید که چقدر تاپیک های مختلف در این مورد هست که کاربران کلافه شدن و میکرو را از دست دادن!
    آدرس سایت پروگرامر سانا
    elewiz.com
    Elewiz.com
    ویرایش توسط lachini : 26-03-2015 در ساعت 15:34

6. تشکرها از این نوشته :