NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3114 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: اجرای خودکار برنامه هنگام راه اندازی اولیه بدون نمایش جزئیات سیستم عامل ، چگونه ؟

عضو جدید hamid-nic آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض اجرای خودکار برنامه هنگام راه اندازی اولیه بدون نمایش جزئیات سیستم عامل ، چگونه ؟

سلام دوستان وقتتان بخیر
    حتماً شما هم در بعضی برد های Embedded کاربردی و صنعتی دیدید که وقتی برد را روشن کنیم بعد از چند ثانیه یا چند دقیقه برنامه ی اصلی روی نمایشگر ظاهر میشه بدون اینکه چیزی از راه اندازی سیستم عامل (چه لینوکس و چه غیره) نمایش داده بشه حتی موقع بارگذاری برنامه هم لوگوی اون شرکت خاص روی صفحه نشون داده میشه می خواستم از دوستان عزیزی که در این زمینه تخصص دارم بپرسم که نحوه ی کار و اجرا به این سبک به چه صورت است ؟ برنامه داره روی سیستم عاملی اجرا میشه که بصورت ظاهری خبری از سیستم عامل نیست ؟ ممنونم

2. # ADS
    Circuit advertisement

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سلام دوستان وقتتان بخیر
    حتماً شما هم در بعضی برد های Embedded کاربردی و صنعتی دیدید که وقتی برد را روشن کنیم بعد از چند ثانیه یا چند دقیقه برنامه ی اصلی روی نمایشگر ظاهر میشه بدون اینکه چیزی از راه اندازی سیستم عامل (چه لینوکس و چه غیره) نمایش داده بشه حتی موقع بارگذاری برنامه هم لوگوی اون شرکت خاص روی صفحه نشون داده میشه می خواستم از دوستان عزیزی که در این زمینه تخصص دارم بپرسم که نحوه ی کار و اجرا به این سبک به چه صورت است ؟ برنامه داره روی سیستم عاملی اجرا میشه که بصورت ظاهری خبری از سیستم عامل نیست ؟ ممنونم
    سلام.
    کلیت قضیه به این شکل هستش که شما یک لینوکس ساده دارید که فاقد دسکتاپ هستش و همچنین یک برنامه گرافیکی. با قرار دادن برنامه گرافیکی در مکان مناسب برنامه در زمان بالا آمدن سیستم عامل به طور خودکار اجرا می شود.
    برنامه نویسی ویندوز 10 رزبری را با زبان آردوینو تجربه کنید!
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش راه اندازی اولیه برد EasyARM و کامپایل سورس WinCE
    آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب
    - سیمیولینک - کیوت برای رزبری پای
    مشاوره رایگان خرید کامپیوتر های تک بردی فروشگاه کویر الکترونیک

ارتباط با من از طریق پست های انجمن و یا ایمیل یاهو موجود در بخش کاربری

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

سلام
    سلام.
    کلیت قضیه به این شکل هستش که شما یک لینوکس ساده دارید که فاقد دسکتاپ هستش و همچنین یک برنامه گرافیکی. با قرار دادن برنامه گرافیکی در مکان مناسب برنامه در زمان بالا آمدن سیستم عامل به طور خودکار اجرا می شود.
    مهندس این دیگه خیلی کلی بود یکم ریز ترش کن... لطفا

من تنها راهی که بنظرم رسیده :
    اینه که یه بورد دیگه هم داشته باشیم با کنترلرهایی مثل stm و ... بعد از روشن شدن نمایشگر به میکرو وصل باشه و چیزی که ما میخایم + یک پروسه لود شدن رو نشون بده تا سیستم عامل اصلی بالا بیاد و برنامه مورد نظرمون رو اجرا کنه حالا نمایشگر سوئیچ میکنه روی پردازنده اصلی (این روش غیر مقولانه هست وقتی سیستم عامل متن باز در اختیارمون هست اما وقتی کسی نه توضیح میده نه بلده یکی از راهکارها میتونه باشه).

موفق باشید ...
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    سلام.
    سلام دوست عزیز ممنون از راهنمایی تون اما این خیلی کلی هست میشه با جزئیات بیشتر توضیح بدید . اون مکان مناسب که فرمودید دقیقا کجا میشه ؟ مگه روی لینوکس های غیر دسکتاپ (کنسول) میشه برنامه گرافیکی اجرا کرد ؟ شما فرض کن از یک برد مثل raspberry pi یا BeagleBone استفاده کنیم اولا که سیستم عامل این برد ها بصورت ایمیج اختصاصی است خوب آیا این قابل تغییره که بشه توی اون دستکاری کرد ؟

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Doloop نمایش پست ها
    سلام

اینه که یه بورد دیگه هم داشته باشیم با کنترلرهایی مثل stm و ... بعد از روشن شدن نمایشگر به میکرو وصل باشه و چیزی که ما میخایم + یک پروسه لود شدن رو نشون بده تا سیستم عامل اصلی بالا بیاد و برنامه مورد نظرمون رو اجرا کنه حالا نمایشگر سوئیچ میکنه روی پردازنده اصلی (این روش غیر مقولانه هست وقتی سیستم عامل متن باز در اختیارمون هست اما وقتی کسی نه توضیح میده نه بلده یکی از راهکارها میتونه باشه).

موفق باشید ...
    ممنون دوست عزیز اینم یه راهکاریه اما با شما موافقم که این کار اصولی نیست و میشه بدون استفاده از برد واسطی این کار را انجام داد . جایی خوندم که میشه با دستکاری کردن کرنل سیستم عامل در لینوکس یه کارهایی کرد اما جزئیاتش را نمی دونم ..

نام
    داریوش عباسی نژاد

موفق باشید ...
    با سلام خدمت حسین آقای عزیز.
    مهندس آسیاب برقی ندارم ریزترش کنم
    نه مهندس خیلی سخت فکر نکنید. شما اگر با لینوکس کار کنید می ببینید که راحتر از این حرفها هستش. نیازی به میکرو نیست و اصلا میکرو اضافه کردن مشکل رو حل نمیکنه. شما هم می تونید با زبان سی و هم زبان c++ برنامه بنویسید و روی برد اجرا کنید.
    در مورد لوگوی اول همون لوگوی لینوکس قابل ویرایش هستش و شما می تونید به دلخواه تغییرش بدید البته نه به راحتی. بعد از نمایش لوگو بعد از چند ثانیه برنامه شما به جای لینوکس به نمایش در میاد. برنامه c سخته ولی با کیوت راحت هستش.

سلام دوست عزیز ممنون از راهنمایی تون اما این خیلی کلی هست میشه با جزئیات بیشتر توضیح بدید . اون مکان مناسب که فرمودید دقیقا کجا میشه ؟ مگه روی لینوکس های غیر دسکتاپ (کنسول) میشه برنامه گرافیکی اجرا کرد ؟ شما فرض کن از یک برد مثل raspberry pi یا BeagleBone استفاده کنیم اولا که سیستم عامل این برد ها بصورت ایمیج اختصاصی است خوب آیا این قابل تغییره که بشه توی اون دستکاری کرد ؟
    سلام به شما دوست عزیز.
    ببینید سخت فکر نکنید همون یک خط که توضیح دادم! مکانهای مختلفی وجود دارد مثلا یکی از فایلهایی که در زمان بوت اجرا می شود rc.local هستش. لینوکسها همه بدون دسکتاپ یا بهتر بگیم X Windowing system هستند و شما می توانید مورد دلخواهتون رو نصب کنید مثلا lxde یا xfce ... خیر !!!!!! مایکروسافت که نیست، اوپن سورس خوبیش همینه دیگه شما می تونید همه چیز لینوکس و اندروید رو به دلخواهتون تغییر بدید همه چیز! حذف و اضافه و تغییر gui که اصلا مشکلی نداره. فقط باید یاد داشته باشید.

ببینید توضیح بیشترش این جوری هستش که لینوکس شروع به بوت شدن می کند و در یک جایی به فایل گرافیکی که شما نوشتید می رسدبا اجرای اون فایل تصویر آمده و برنامتون نشان داده می شود و از طرفی هم چون gui خود لینوکس در کار نیست در کمتر از 10 ثانیه برد بالا میاد و همچنین به نظر می رسد که از لینوکس خبری نیست!
    ویرایش توسط dariush_ab : 26-02-2015 در ساعت 23:45
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

7. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال rozeh آواتار ها
    تشکر شده 176 بار در 104 پست

با بردهای لینوکس کار نکردم ولی اگه من بخوام این کارو بکنم ledهای ضمینه نمایشگر رو خاموش میکنم تا سیستم عامل بوت بشه و برنامه بیاد بالا. بعد ledها رو روشن میکنم و در نتیجه اون چیزایی که می خوام نمایش داده میشه. در واقع led ها رو به یه ترانزیستور وصل میکنم تا درایوشون کنم. بعد ترانزیستور رو وصل میکنم به یکی از پایه های gpio برد و وقتی سیستم عامل بوت شد و برنامه من داشت لود میشد که بیاد بالا ledها رو با ترانزیستور روشن میکنم و واسه چند ثانیه لوگوی شرکت رو نشون میدم. فکر کنم این کار شدنی هست با این بردها(و همچنین ساده). نیست؟

این کاریه که روی بردهای امبددم انجام میدم. مشکلی هم نداره. قطعا باید با این بردها هم بشه.
    ویرایش توسط rozeh : 27-02-2015 در ساعت 11:40

تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام دوست عزیز بسیار ممنون از راهنماییتون
    من بصورت مجازی یک ابونتو داشتم که میزکارشا به LXDE تغییر دادم .
    یکی از دوستان فرموده بودند که با تغییر فایل های موجود در مسیر etc/xdg/lxsession/LXDE/autostart/ میشه یه برنامه را قبل دیدن میزکار اجرا کرد ؟
    و برای اون لوگوی ابتدای برنامه هم برنامه هایی هست با موضوع SpashScreen که میشه اون پیغام های Kernel ring buffer ابتدای روشن شدن دستگاه را نشون نداد و به جاش عکس موردنظرمون را نشون بدهیم .
    نظرتون چیه ؟ شما می توانید بیشتر راهنمایی ام کنید .
    فرض کنید برنامه ای با Qt نوشته شده که یه فایل اجرایی داره و قراره به این سبک اجرا بشه .
    خیلی ممنونم

تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط rozeh نمایش پست ها
    با بردهای لینوکس کار نکردم ولی اگه من بخوام این کارو بکنم ledهای ضمینه نمایشگر رو خاموش میکنم تا سیستم عامل بوت بشه و برنامه بیاد بالا. بعد ledها رو روشن میکنم و در نتیجه اون چیزایی که می خوام نمایش داده میشه. در واقع led ها رو به یه ترانزیستور وصل میکنم تا درایوشون کنم. بعد ترانزیستور رو وصل میکنم به یکی از پایه های gpio برد و وقتی سیستم عامل بوت شد و برنامه من داشت لود میشد که بیاد بالا ledها رو با ترانزیستور روشن میکنم و واسه چند ثانیه لوگوی شرکت رو نشون میدم. فکر کنم این کار شدنی هست با این بردها(و همچنین ساده). نیست؟

این کاریه که روی بردهای امبددم انجام میدم. مشکلی هم نداره. قطعا باید با این بردها هم بشه.
    اصلاً با این روش موافق نیستم . ما اصلاً از سیستم عامل ها استفاده می کنیم که ثبات کارمون بالا بره شما فرض کن این کار را بخواهی برای یک برد کاربری و صنعتی اجرا کنی اصلاً صحیح نیست همیشه قرار نیست شما از نمایشگر هایی استفاده کنی که led زمینه دارند ! اگه از یه نمایشگر hdmi استفاده کنی چی ؟ روند کارها و پیشرفت رو به دیجیتالی شدنه نه آنالوگ شاید طرحتون بصورت ابتکاری و ابتدایی قابل فرض و پیاده سازی باشه اما نمیشه روش زیاد حساب کرد به هر حال ممنون از نظرتون دوست عزیز.

کاربر فعال rozeh آواتار ها
    تشکر شده 176 بار در 104 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid-nic نمایش پست ها
    اصلاً با این روش موافق نیستم . ما اصلاً از سیستم عامل ها استفاده می کنیم که ثبات کارمون بالا بره شما فرض کن این کار را بخواهی برای یک برد کاربری و صنعتی اجرا کنی اصلاً صحیح نیست همیشه قرار نیست شما از نمایشگر هایی استفاده کنی که led زمینه دارند ! اگه از یه نمایشگر hdmi استفاده کنی چی ؟ روند کارها و پیشرفت رو به دیجیتالی شدنه نه آنالوگ شاید طرحتون بصورت ابتکاری و ابتدایی قابل فرض و پیاده سازی باشه اما نمیشه روش زیاد حساب کرد به هر حال ممنون از نظرتون دوست عزیز.
    یعنی چی "از سیستم عامل ها استفاده می کنیم که ثبات کارمون بالا بره"؟

LoL! شما موضوع اینترفیس رو می زنی توی داشتن LED؟ شما بگو نمایشگرهای OLED یا LED
    جریان و ارتباط دیجیتالی و آنالوگ چیه؟
    بیشتر نمایشگرهای فعلی(تقریبا همشون) تکنولوژی کریستال مایع(LCD) هستن و این چیزی که من میگم رو راحت می تونید روش اجرا کنید. از نمایشگرهای رزبری تا نمایشگرهای لخت توی فروشگاه
    تازه هزینه استفاده از این نمایشگرهای لخت خیلی کمتره به نظرم.(اصلا بخاطر هزینه شون(و قیمت کم این LCDها) احتمالا نمایشگرهای دیگه نتونن باهاشون رقابت کنن و در نتیجه تا چندسال این نمایشگرها باقی خواهند موند توی بازار)
    اون دو تکنولوژی هم هنوز مونده که بیاد توی امبدد. وقتی اومد براشون یه فکری میکنیم.
    البته اگه بتونید کامل سیستم عامل رو به صورت دلخواهتون در بیارید بد نیست. حدودا دو سال پیش دانشجو بودم و توی دانشگاه یه دستگاه ATM داشتیم. مسئولش تا می اومد و دستکاریش میکرد و می خواست پول توش بریزه و از این جور کارا، دستگاه رو ربوت میکرد. یادمه ویندوز XP رو کامل بوت میکرد و توی ویندوز که می اومد به صورت استارت-اپ یه برنامه رو اجرا میکرد که فکر کنم برنامه دستگاه ATM بود. یه چیزی مثل یه برنامه فلش یا آتوران بود.

میشه چندتا از اون دستگاه هایی که میگین سیستم عاملشون بوت میشه و معلوم نیست رو معرفی کنید؟ مثلا لینکشون رو بذارید؟

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض نتیجه نهایی

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid-nic نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتان بخیر
    سلام شما به نتیجه رسیدین؟ منم باید برای پروژه ام این کار رو انجام بدم شما تونستین انجام بدین؟ اینم ایمیلم اگه اطلاعاتی دارین ممنون میشم که واسم بفرسین.
    azadehasadi27@gmail.com

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط mavaraiehasti نمایش پست ها
    سلام شما به نتیجه رسیدین؟ منم باید برای پروژه ام این کار رو انجام بدم شما تونستین انجام بدین؟ اینم ایمیلم اگه اطلاعاتی دارین ممنون میشم که واسم بفرسین.
    azadehasadi27@gmail.com
    سلام.
    این مورد در آموزش جدیدی که به زودی در فروشگاه قرار خواهد گرفت برای qt توضیح داده شده است.
    موفق باشید.

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    سلام.
    این مورد در آموزش جدیدی که به زودی در فروشگاه قرار خواهد گرفت برای qt توضیح داده شده است.
    موفق باشید.
    من باید یک برنامه سوکت پروگرمینگ که به زبان c++ نوشتم رو از این طریق اجرا کنم...
    ممنون

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط mavaraiehasti نمایش پست ها
    من باید یک برنامه سوکت پروگرمینگ که به زبان c++ نوشتم رو از این طریق اجرا کنم...
    ممنون
    با سلام.
    در آموزشی که دیروز در سایت قرار گرفته نحوه نمایش خودکار یک برنامه کیوت در زمان بوت لینوکس buildroot توضیح داده شده است.
    مباحث آموزش رو ببینید آیا به کارتون میاد یا نه؟
    آموزش سینلینکس
    سوالی بود در تاپیک آموزش بپرسید پاسخگو خواهم بود.
    موفق باشید.

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب