NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3349 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: اتصال رم فروشگاه (k4s561632c) به stm32f407vg

کاربر فعال sajjad_AD آواتار ها
    نام
    سجاد
    تشکر شده 471 بار در 181 پست

پیش فرض اتصال رم فروشگاه (k4s561632c) به stm32f407vg

سلام

برای اتصال این رم به میکرو مثالی کتابخونه ای چیزی دارین به من بدین با توجه به اینکه من از MikroC استفاده می کنم تبدیلش راحته؟
    ینی منظورم اینه که چقدر کد نویسی داره در حد فعال کردن باس AHB و ایناس یا هزارتا دنگ و فنگ داره؟؟؟

خواهشا جواب این سوالم رو دیگه بدید

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

سلام

مهندس این SDRAM هست و سری 407 نمیتونه درایوش کنه . باید از سری 429 استفاده کنی . از سری F103 تا F407 و F417 همگی میتونند با استفاده از واحد FSMC یسری نند فلش و السیدی و رم استاتیک (SRAM) رو پشتیبانی کنند ولی این SDRAM جریانش فرق داره و فقط از سری F429 به بعد میتونه درایوش کنه . تنظیماتش تقریبا به اندازه همون واحد FSMC هست ولی در مورد تبدیلش به Microc نمیدونم . نمونه مثالهاش رو میتونی از قسمت مثالهای برد دیسکاوری 429 ( برد السیدی دار ) از سایت st دانلود کنی و ببینی تقریبا تو تموم مثالهاش از SDRAM هشت مگابایت روی برد استفاده کرده ..

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

نام
    سجاد

ممنون از پاسختون استاد

SRAM تا چه ظرفیتی میشه به این F407 متصل کرد من حداقل 16 مگابایت نیاز دارم در ضمن آیا میشه هم SRAM رو وصل کرد و هم یه NAND FLASH گذاشت تنگش , 407 رو میگم , اگه نمیشه با 429 چطور

(باید کم کم KEIL رو شروع کنم این مثال هایی که گفتی همه با KEIL ان دیگه؟)
    ویرایش توسط sajjad_AD : 16-02-2015 در ساعت 13:37

نام
    سعید شریفیان

در مورد اینکه تا چقدر ساپورت میکنه دقیق یادم نیست . اصلا فکر کن اینقدر رو جواب بده ولی اصلا و ابدا نمیصرفه بخوای از یه استاتیک رم اونم 16 مگ استفاده کنی ! چرا ؟! من 1 مگش رو خریدم 40 تومن حالا بعید میدونم تو بازار اصلا 4 یا 8 مگ اصلا گیر بیاری ! موردی که هست اینه که استاتیک رم بخاطر فناوری ساختش خیلی گرونتر از انواع دیگر رم هست و ارزونترین رم ها همین SDRAM ها هستند که زیر 10 هزار تومن هم ظرفیتهای خوبی دارند . در مورد اتصال هم استاتیک رم و هم نند بله میشه بشرطی که تعداد پایه های مورد نیاز رو اون میکرو داشته باشه . یعنی مثلا برای اون ظرفیت اون تعداد لازم پایه آدرس و دیتا داشته باشه که در مورد 407VG باید بگم که این میکرو 100 پایه جزو حداقلها برای اینجور کارا هست و حتما به محدودیت بر می خوری ! باید یه میکروی پر پایه تر انتخاب کنی ! برای اطلاع بیشتر به رفرنس منوال مراجعه کن بخش FSMC در موردش توضیح داده . بعد ببین مطابق با ظرفیتت اون پایه های لازم رو داری یا نه ؟ شرح پایه ها هم تو دیتاتشتش نوشته ...
    تمامی درایورهایی که از طرف کمپانی ارائه میشه اوپن سورس و با تغییرات کوچکی معمولا در فایل پروژه و استارت آپ برای 2-3 کامپایلر ارائه شدند که Microc هیچ وقت جزو اونا نیست . اونایی که میگن کامپایلر های Microe خیلی عالیه خب تو همچین مواردی چیکار میشه کرد فقط یسری توابع ساده توش پیاده سازی شده ولی برای استفاده از تمامی امکانات میکرو هیچ .....

یا حق
    ویرایش توسط sigma-mx : 16-02-2015 در ساعت 14:20

7. تشکرها از این نوشته :

نام
    سجاد

پس باید همون 429 استفاده کنم ممنون از کمکتون

اونایی که میگن کامپایلر های Microe خیلی عالیه خب تو همچین مواردی چیکار میشه کرد فقط یسری توابع ساده توش پیاده سازی شده ولی برای استفاده از تمامی امکانات میکرو هیچ .....
    من گول همین حرفا رو خوردم (هر چند خودمم از همین حرفا میزدم )

راستی یه سوال دیگه سرعت sram چطوره مثل این میمونه که انگار داری از رم خود میکرو استفاده می کنی؟؟
    چقدر تفاوت داره اگه به جای بار گذاری فایل از flash به sram مستقیما با nand flash در ارتباط باشم و پردازش رو انجام بدم؟؟؟
    ویرایش توسط sajjad_AD : 16-02-2015 در ساعت 15:13

نام
    سعید شریفیان

سرعت خوندن از sram یا sdram با استفاده از این باس تقریبا مثل خود sram میکرو هست . البته امکان نداره دقیقا همون قدر باشه . ولی سرعت نند فلش اصلا قابل مقایسه با رم نیست . در بین فلش ها هم norflash چندین برابر سریعتر از nandflash هست (البته سرعت نوشتنش خیلی خیلی کند هست . برای همین از nor برای جاهاییکه فقط خوندن احتیاجه استفاده میکنند مثل بایوس). ولی در کل باید هدفت معلوم بشه که دقیقا می خوای چیکار کنی و چقدر سرعت جوابگوی کارت هست . شاید نه حتی رم و نه حتی نند بلکه یه فلش spi اتمل (که سرعتشم بالاست) برات کافی باشه .

10. تشکرها از این نوشته :