NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3420 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: مشکل با adc میکر lpc1768

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

Icon16 مشکل با adc میکر lpc1768

سلام دوستان

من به یه مشکل خیلی عجیب برخوردم. من دو تا سنسور دارم که خروجی اونها جریان 4 تا 20 میلی آمپر هست. برای اینکه بتونم مقادیر رو بخونم با یه مقاومت 125 اهم دقیق و SMD پایه جریان رو به زمین وصل میکنم تا جریان تبدیل به ولتاژ بشه و اون ولتاژ رو با ADC میکرو میخونم و خیلی خوب و دقیق هم کار میکنه. ولی بعضی وقتا وقتی سنسور رو میکنم و دوباره به برد وصل میکنم اون پایه ADC میکرو میسوزه سوختنش هم اینجوری هست که کلاً زمین میشه.

کارهایی که کردم این بود که مقاومت های Pull UP , Pull Down رو غیر فعال کردم ولی بازم سوخت اصلا نمی فهمم چرا.

ولتاژ کار سنسورها 12 ولت هست با مولتی متر هم امتحان میکنم جریان درست میده و حتی وقتی مقاومت میذارم و تبدیل به ولتاژ هم میشه درست کار میکنه. من موندم ماجرا از چه قراره.

لطفاً اگر کسی تجربه ای داره یه کمکی به ما برسونه.

این رو هم بگم من مشکوک به این هستم وقتی پروگرامر جی لینک به مدار وصل باشه این اتفاق می افته ولی به نظر نمی رسه که منطقی باشه.!!!!
    ولتاژ رفرنس رو هم با IC AD584 دقیق تنظیم کردم رو 2.56 که ضرایب درست دربیاد.

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 20 بار در 18 پست

من یه بار سر lpc2378 این بلا رو آوردم
    البته شیرین کاری خودم بود یادم نیست یا ولتاژ منفی وصل کرده بودم یا ولتاژش زیاد بود
    ولی جالب اینجابود که بقیه پایه های adc کار میکردن حدس میزنم واسه حفاظت از خود adc این سیستم رو از عمد گذاشته باشن
    ولی مال شما خیلی عجیبه شاید طول میکشه ولتاژ سنسور استیبل بشه؟

4. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال sajjad_AD آواتار ها
    نام
    سجاد
    تشکر شده 471 بار در 181 پست

سلام
    خوب بله حق با دوستمونه طول می کشه جریان سنسور استیبل بشه احتمالا اول که سنسور رو وصل می کنی ولتاژش زیاده و پایه میکرو میسوزه
    شما کافیه با یه مقاومت خروجی ولتاژت رو یعنی پایه ی سنسور رو که با مقاومت زمین کردی با یه مقاومت دیگه مثلا 1 کیلو به میکرو وصل کنی و رو پایه میکرو یه زنر بذاری و با خیال راحت استفاده کنی
    نیار این بلا ها رو سر میکرو گناه داره آهش می گیرتت
    ویرایش توسط sajjad_AD : 23-11-2014 در ساعت 00:39

6. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hariri2 نمایش پست ها
    من یه بار سر lpc2378 این بلا رو آوردم
    البته شیرین کاری خودم بود یادم نیست یا ولتاژ منفی وصل کرده بودم یا ولتاژش زیاد بود
    ولی جالب اینجابود که بقیه پایه های adc کار میکردن حدس میزنم واسه حفاظت از خود adc این سیستم رو از عمد گذاشته باشن
    ولی مال شما خیلی عجیبه شاید طول میکشه ولتاژ سنسور استیبل بشه؟
    سلام بله دقیقاً همینجوری شده. بقیه پایه های adc خیلی خوب کار میکنن و اصلاً هم صدمه ندیده. در مورد استیبل بوذن هم مشکوک بودم ولی وقتی با ولتمتر تست کردم مشکلی نبود.

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad_AD نمایش پست ها
    سلام
    خوب بله حق با دوستمونه طول می کشه جریان سنسور استیبل بشه احتمالا اول که سنسور رو وصل می کنی ولتاژش زیاده و پایه میکرو میسوزه
    شما کافیه با یه مقاومت خروجی ولتاژت رو یعنی پایه ی سنسور رو که با مقاومت زمین کردی با یه مقاومت دیگه مثلا 1 کیلو به میکرو وصل کنی و رو پایه میکرو یه زنر بذاری و با خیال راحت استفاده کنی
    نیار این بلا ها رو سر میکرو گناه داره آهش می گیرتت
    علیک سلام

والله من موندم چی کار کنم آخه با ولتمتر تست کردم لحظه استارت جریان بالایی ندارم که ولتاژ زیادی بده ولی امتحانش ضرر نداره حتماً امتحان میکنم ولی اگر بازم چیزی به ذهنتون رسید ممنون میشم راهنمایی کنید. راستی من خیلی جاها دیدم اومدن از مدار آپمپی استفاده کردن برای تبدیل جریان به ولتاژ که بعضی ها فقط جهت تقویت ولتاژ و بعضی ها هم اومدن از ولتاژ مثبت و منفی و ترکیب مدار اپمپی استفاده کردن که ولتاژ رو شیفت بدن نظرتون چی هست فکر میکنید اگه این زنر جواب نداد این کار رو بکنم ؟؟؟

کاربر فعال sajjad_AD آواتار ها
    نام
    سجاد
    تشکر شده 471 بار در 181 پست

ولتمتر که نمیتونه یه ضربه ی چند نانو ثانیه ای رو نشون بده این روش آپ امپی هم که گفتی خیلی خوبه ولی خیالت راحت اون زنر و مقاومت رو که گفتم اگه بذاری درست میشه

درضمن اگه تو کار سنسورت اشکالی پیش نمیاد یه خازن 100 نانو هم با زنر موازی کن

پس شد یه مقاومت 1 کیلو , یه زنر 3.6 ولت و یه خازن 100 نانو
    ویرایش توسط sajjad_AD : 23-11-2014 در ساعت 03:25

10. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sajjad_AD برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

سلام و درود

مشکل با گذاشتن زنر حل شد دست شما درد نکنه سجاد جان.

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

سلام و درود دوباره

آقا من با این ADC کلاً مشکل دارم. الان دارم سنسورم رو میخونم که در حالت عادی نیم ولت میده ولی نمیدونم چرا بعضی وقتا عددی که من میخونم میشه 0.7 یا 1حتی بعضی وقتا تا 2.45 هم میرسه واقعاً موندم چی کار کنم. کسی از دوستان سمپل خوندن از ADC برای 1768 رو راده که باهاش مشکلی نداشته باشه.

در ضمن این رو هم بگم که من برای اینکه مطمئن بشم سنسورم قاطی نداره اومدم یه تقسیم ولتاژ انجام دادم و انداختم رو پایه ADC ولی اونم همینجوری بود.