NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3533 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 41 به 52 از 52

موضوع: راهنمایی جهت نوشتن برنامه

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

شرمنده آقای یکانلو انقدر سوال مپرسم.من این کارو قبلا کردم مثل این دفعه این ارور رو داد.روی آی سی نوشته 16a ولی کدویژن 16a نداره ممکنه به این خاطر باشه؟
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: untitled.JPG
مشاهده: 33
حجم: 9.4 کیلو بایت
    ویرایش توسط DIN : 26-07-2014 در ساعت 23:39

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال amiray آواتار ها
    نام
    عباس یکانلو
    تشکر شده 360 بار در 187 پست

این مشکل زمانی بوجود میاد که شما فیوزبیت spien رو فعال کرده باشین یا در اثر نویز و این حرفا فعال شده باشه.
    و معمولا این مشکل در این نوع پروگرمر وجود داره و میکرو شما احتمالا قفل شده و باید از پرگرمر stk500 استفاده کنید. و یا از یه میکرو دیگر استفاده کنید.
    معمولا روی پروگرمر یه جامپر هست اونو جابه جا کنید در این موارد هم گاها این ارور رو من دیدم.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

دوتا جامپر داره که آزادن.
    با جابجا کردن جامپرها درست میشه یا باید میکرو عوض کنم؟برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.png
مشاهده: 25
حجم: 25.2 کیلو بایت
    اگه به پین ریست 5 ولت بدم درست میشه؟
    دوتا میکرو گرفتم جفتشون اینجوری شده
    ویرایش توسط DIN : 27-07-2014 در ساعت 01:26

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    یکی از جامپرهارو جابجا کردم درست شد فقط وقتی پروگرم میکنم و ای سی رو قرار میدم درست عمل نمیکنه
    یه برنامه برای تست نوشتم که هر سه ردیف باهم روشن شن یه ردیف روشن میشه یکی روشن نمیشه یکی نصفه روشن میشه
    فکر کنم به خاطر پروگرمه

نام
    عباس یکانلو

مگه خود برنامه ای که تو پروتیوس تست کردین چطوری کارمی کنه؟
    اون برنامه ای هم که تست کردین رو هم بزارین.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

TEST.rar
    ممنون جناب یکانلو

نام
    عباس یکانلو

دوست عزیز به نظر من اینکه بیاین و به تعداد زیاد ال ای دی رو مستقیم به میکرو وصل کنید و همه اون ها رو هم با هم روسن کنید به هیچ وجه کار کار درستی نیست چون باعث اسیب دیدن میکرو میشه و بهتره از یک مقاومت 100-330 اهم بین پین و میکرو استفاده بشه. تا جریان کنترل بشه. تو برنامه شما من که مشکلی ندیدم. و یا این که سعی کنید ال ای دی ها رو با هم روشن نکنید . شما اینا رو رعایت کنید احتمالا مشکل حل خواهد شد.
    در ضمن برنامه اصلی شما رو نگفتین که مشکلش از کجاست یعنی چطوری کار میکنه.
    یه سوال دیگه هم این که نقش سمیکالن(;) بعد از آکولان حلقه چی هست که همیشه میزارین من هیچ وقت اینو نمیزارم!!؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سپاس جناب یکانلو پروژه ام تکمیل شد

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

دوستان عزیز سلام
    من باز یه سوال عجیب غریب در رابطه با ادامه پروژه قبلی دارم و اون اینکه :
    من میخوام توسط کی پد یه عدد دو رقمی رو وارد کنم و ال سی دی اون رو نشون بده و بعد از زده شدن کلید استارت به اون تعداد یک ال ای دی روشن و خاموش بشه.چکار کنم؟

سوال دیگه ام اینه که چرا انقدر کتابهای avr خطا داره.من دو تا کتاب دارم یکی استاد الوندی و یکی دیگه استاد ابراهیمی هر دو وقتی فایل پروتیوسشون رو باز میکنم و اجرا میکنم مشکلی ندارن ولی اگه یکبار برنامه شون رو تو کدویژن به دون دستکاری کامپایل کنم و لود کنم تو پروتیوس دیگه کار نمیکنه .برنامه تقریبا شبیه کتابه چرا اینجوری میشه ؟

منی که منابعم محدوده حتی دیگه نمی تونم به این کتابا اعتماد کنم . از نمکی کتاب برنامه نویسی به زبان سی مهندس عین اله جعفر نژاد قمی گرفتم شروع کردم بکار کردن کتابش مال سال 82 .تو برنامه سی فیری باهاش کار میکنم هیچ خطایی هم نداره ولی تو ضیحاتش برای برنامه ویژواله نه سخت افزاری و AVR با این حال شما منبع مناسبی برای AVR سراغ ندارین؟

ممنون
    ویرایش توسط DIN : 13-08-2014 در ساعت 21:56

نام
    عباس یکانلو

با سلام.
    در مورد کی پد که تو اینترنت اگه بگردین و حتی تو خود ایران میکرو میتونید توضیحات لازم رو پیدا کنین.
    در مورد کار نکردن برنامه اگه گاها بعضی کتاب ها بعضی کد هاشون اشتاه هست البته نه همه کتاب ها و همه برنامه ها البته من دقیقا متوجه نشدم منظور شما رو یعنی چی برنامه شبیه اون هست؟ اگه برنامه رو تغییر بدین که ممکنه اشکال از تغییرات باشه. گاها هم بخاطر تفاوت ورژن کامپایلر ها ممکنه که مشکل پیش بیاد.(البته اگه اختلاف ورژن خیلی زیاد باشه)
    کتاب در مورد ای وی آر من کتاب مرجع میکرو کنترلر های avr نویسنده هاش مظاهریان - بیانلو با جلد سبز
    کتاب مرجع کامل میکرو کنترلر های avr آقای رضا سپاسیار که پی دی اف اش هم تو نت هست البته نسخه چاپی خیلی با پی دی اف فرق داره و خیلی کامل تر هست و جلدش تقریبا قرمز رنگ هست.
    یه کتاب هم هست نوشته امیر ره افروز که این کتاب هم جمع و جور هست و کتاب خوبیه.
    البته برای میکرو کنترلر کلا اینترنت منبع خوبی هست و هرچی بخواین میتونید پیدا کنید.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

جناب یکانلو مشکلم رو نتونستم هنوز راه حلی براش پیدا کنم ولی پیشرفتهای داشتم
    یه سوال داشتم مزاحمتون شدم و اون اینه که
    میدونم برنامه کدویژن از توابع و زیر مجموعه های زبان سی هست
    اما میخوام بدونم که یاد گرفتن زبان سی تو کار کردن با کدویژن چقدر تاثیر داره؟مثلا من ندیدم که برای خوندن توابع کی پد تو کدویژن از دستور scanf استفاده کنن ولی تو زبان c تابع ورودی رو با این دستور میخونن درسته؟

باتشکر

نام
    عباس یکانلو

با سلام.
    برنامه نویسی تاثیر مستقیم تو کار با میکرو داره و هرچه قدر بیشتر در برنامه نویسی وارد باشید میتونید حرفه ای تر کار کنید و مشکلات بعدیتون کمتر خواهد بود. ولی لازم نیست برنامه نویسی رو در حد یه کامپیوتری بلد باشید.
    ببینید راه اندازی کی پد کلا با کامپیوتر فرق داره و شما میتونید این تابع رو بنویسید شما یه سرچی کنید اگه مشکل داشتین اینجا مطرح کنید اگه فرصت کردم یه خلاصه توضیح میدم براتون ولی الان باید برم.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123