NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3467 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: نکات مهم برد توسعه کوبی برد

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

پیش فرض نکات مهم برد توسعه کوبی برد

سلام به دوستان تو این قسمت میخوام تمام نکات این برد رو برای دوستان تشریح کنم که در استفاده از این برد مشکلی نداشته باشن
    نکته شماره یک : اولین و مهمترین نکته این برد مدار تغذیه برد هستش که از یک رگولاتور LM2576-5V تشکیل شده که میتونه با استفاده از ولتاژ ورودی 7 ولت تا 35 ولت بصورت مستقیم و فیکس 5 ولت برای تمام قسمت های برد ایجاد کنه این مورد در صورتیکه نخواین از قسمت LVDS برد استفاده کنید کاملا صادق هستش یعنی شما میتونید از یک اداپتور یا منبع تغذیه 7 ولت تا 35 ولت برای تغذیه برد استفاده کنید دوستانیم که ولتاژ ورودیشو برای کارهای صنعتی 48 ولت هست خیلی راحت با تعویض LM2576-5V با یه LM2576 High Voltage - 5V میتونن مدار تغذیشونو کامل کنن البته حتما یادشون باشه خروجی رگولاتور 5 ولت باشه یا اگر هم از ADJ میخواین استفاده کنید دوتا مقاومت رو تو قسمت فیدبک باید حساب کنید و بزارید که کلا خودم توصیه میکنم با این قسمت برد کاری نداشته باشید و یا اگر میخواین تغییری بدین حتما تو این تاپیک بپرسید
    نکته اساسی در این قسمت مربوط به دوستانی هستش که میخوان از قسمت LVDS برد استفاده کنن به دلیل اینکه ولتاژ ورودی برد مستقیم به مدار بک لایت قسمت LVDS میره (همون هدر 6 پین کنار هدر LVDS) ما باید با توجه به ولتاژ بک لایت مورد نیاز السیدی LVDS مون منبع تغذیه مونو انتخاب کنیم
    مثلا ما یه السیدی داریم که پروتکل ارتباطیش LVDS هستش و ولتاژ مورد نیاز بک لایتش مثلا 9 ولت هستش در نتیجه ما فقط مجاز به استفاده از منبع تغذیه 9 ولت هستیم چون این 9 ولت مستقیم میره به هدر 6 پین بک لایت LVDS . مگر در حالتی که دوستان بخوان با یه مدار جداگانه مدار بک لایت السیدی رو راه بندازن که باید با توجه به دیتاشیت السیدی تغذیه مناسب رو به بک لایت السیدی شون بدن
    پس این مورد اول رو دوستان حتما در نظر بگیرن

نکته شماره دو : با توجه به مشکلاتی که دوستان در استفاده از برد توسعه داشتن ذکر این نکته لازمه که السیدی های پنجاه پین باید بصورت مستقیم به سوکت وصل بشه بصورتیکه وقتی السیدی رو به برد وصل میکنید صفحه نمایش السیدی رو به شما باشه در مورد السیدی های 40 پین از هر نوعش دقیقا برعکس این حالت هستش و وقتی السیدی رو به برد وصل میکنید صفحه نمایش باید رو به زمین باشه و باید السیدی رو 180 درجه بچرخونید تا صفحه نمایش رو به شما بشه و بتونید تصویر رو ببینید

نکته شماره سه : حتما حتما وقتی میخواین فلت السیدی رو به سوکت السیدی برد وصل کنید فلت رو کامل جا بزنید یکی از دوستان همین مشکل رو داشت و میگفت اصلا بک لایت السیدی روشن نمیشه که با مراجعه حضوری مشکلش حل شد که فقط یکم فلتشو فشار دادم داخلتر و مشکلش حل شد

نکته شماره چهار : این مورد برای دوستانی هست که میخوان از برد برای هر دو نوع السیدی های 4.3 و 7 اینچ استفاده کنن چون ولتاژ و جریان مورد نیاز برای بک لایت این دو السیدی متفاوت هست (مثلا برای السیدی های 4.3 ولتاژ مورد نیاز 16 ولت با جریان 25 میلی امپر و السیدی های 7 اینچ 9 ولت با جریان حدودی 200 میلی امپر است) برای کنترل کردن این قسمت در قسمت مدار کنترل کننده بک لایت یا همون ال ای دی درایور یک مقاومت 2.7 اهم (مقومت R6) قرار داده شده که از نظر طراحی برای هر دو السیدی مناسبه (اگر دوستان با نور کم السیدی مشکل دارن باید بصورت نرم افزاری دیوتی سایکل پالس PWM تولیدی توسط کوبی را باید بیشتر بکنن ) و این مورد رو حتما در نظر بگیرن
    اگر دوستان میخوان از برد استفاده اختصاصی بکنن مثلا از یه السیدی خاصی (4.3 یا 7 اینچ که ولتاژ و جریان بک لایتشون متفاوته) بکنن میتونن این مقاومت رو تغییر بدن (مثلا برای السیدی های 4.3 و 5 اینچ همون مقاومت 2.7 اهم رو بزارن و برای السیدی های 7 اینچ و 9 اینچ و 10.1 مقاومت یک اهم بزارن) البته قبلش حتما دیوتی سایکل PWM رو زیاد کنید وگرنه تغییر زیادی تو نور السیدی ایجاد نمیشه

نکته شماره پنج : این مورد برای دوستانی هست که برد رو خریداری کردن و میخوان از السیدی 50 پین داخل فروشگاه استفاده کنن در این مورد باید مقومت R67 رو از برد جدا کنن این مورد برای کاهش نویز تو مدار HIGH VOLTAGE طراحی شده که در مورد السیدی های موجود در فروشگاه چون کیفیتشون بالاست نیازی به این مقاومت نیست پس حتما این مقاومت رو حذفش کنید تا بهترین نتیجه رو بگیرین برای سفارش های جدید این اصلاحات انجام شده پس دوستانی که برد رو از این به بعد بخرن این مورد لحاظ میشه پس تمام دوستانی که این برد رو الان دارن این مقاومت رو حذف کنن

نکته شماره 6 : این برد به تنهایی قادر به روشن کردن کوبی برد میباشد با توجه به قرار داشتن یک سوکت یو اس بی type A بروی برد میتونید کابل یو اس بی کوبی به این سوکت وصل کنید و بردتون رو روشن کنید (نیازی نیست جداگونه کابل یو اس بی کوبی رو به لب تاپتون وصل کنید و اداپتور رو به برد توسعه )

نکته اخر هم این هست که حتما دوستان در هنگام استفاده از برد از منبع تغذیه مناسب با جریاندهی مناسب استفاده کنن که نه به برد توسعه نه به کوبی فشار بیاد یه منبع تغذیه 9 ولت 2 امپر به بالا مناسبترین منبع تغذیه میتونه باشه

این اسکریپت های اماده ای هست که خودم با کوبی برد یک تست کردم کاملا جواب داده و تست شده است ذکر این نکته هم مهمه که این اسکریپتها با کوبی یک تست شده و شاید با کوبی 2 نتیجه مطلوب رو نگیرین و با اعمال یه تغییرات خیلی کوچیک تو این اسکریپ یا اسرکیپتهای ایمیج اقای مهندس چنگانی میتونید هر نوع السیدی رو راه بندازید
    دوستان هر سوالی داشن تو همین تاپیک مطرح کنن
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط kamikazi : 05-07-2014 در ساعت 15:30

2. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال aminta آواتار ها
    نام
    امین تقی زاده
    تشکر شده 106 بار در 67 پست

Icon16 lcd 4.3

سلام من برای اتصال السیدی 4.3 اونو باید پشت به برد قرار بدم و سوکتو وصل کنم؟
    من هر دو جور قرار دادم بک لایت روشن نمیشه!!!

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سلام من برای اتصال السیدی 4.3 اونو باید پشت به برد قرار بدم و سوکتو وصل کنم؟
    من هر دو جور قرار دادم بک لایت روشن نمیشه!!!
    سلام.
    برای اندروید میخواین یا لینوکس؟
    بله السیدی سوکت 40 برعکس سوکت 50 هستش.

کاربر فعال aminta آواتار ها
    نام
    امین تقی زاده
    تشکر شده 106 بار در 67 پست

Icon16

شرمنده
    یک جورایی هر دو فعلا تونستم اندروید بندازم رو مانیتور
    ولی بعدا میخوام لینوکس رو السیدی داشته باشم
    اگه بشه اندرویدم انداخت رو السیدی که فبه المراد! میخوام با adb برم توش و فایل setup.bin را تغییر بدم که البته به مشکل خوردم!
    یک سوال باید حتما کد setup.bin عوض کنیم تا بک لایت روشن شه؟؟
    آخه نوشته تغذیه برد به بک لایت وصله من حدس زدم اگه متصل کنم با اینکه setup.bin تغییر ندادم بازم بک لایت باید روشن شه!
    ممنون

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

شرمنده
    یک جورایی هر دو فعلا تونستم اندروید بندازم رو مانیتور
    ولی بعدا میخوام لینوکس رو السیدی داشته باشم
    اگه بشه اندرویدم انداخت رو السیدی که فبه المراد! میخوام با adb برم توش و فایل setup.bin را تغییر بدم که البته به مشکل خوردم!
    یک سوال باید حتما کد setup.bin عوض کنیم تا بک لایت روشن شه؟؟
    آخه نوشته تغذیه برد به بک لایت وصله من حدس زدم اگه متصل کنم با اینکه setup.bin تغییر ندادم بازم بک لایت باید روشن شه!
    ممنون
    السیدی رو با لینوکس اول تست کنید بهتره و سر راست تر.
    اندروید راه اندازیش نکته داره اول کار نرید سراغش بهتره.