NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2812 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 53

موضوع: برد کم nrf24l01

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    بردی که مشتریان به ما گفتن برای معمولی اورجینال : 15-30 متر و تقویت شده 500-700 متر
    تا اونجایی که من شنیدم تا حالا کسی نتونسته با این ماژولها بصورت دائمی و بدون خطا بیشتر از 100 متر اطلاعات بفرسته...

خواهشا اگه ماژول مشابه دیگه ای وجود داره که بردش زیاده و قابل اطمینانه، واردش کنید و در فروشگاه بذارید. مطمئن باشید مشتریش زیاده

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

سلام

اول بردش حدود 500 متر بود ( گیرنده مدلی است که تقویت کننده داره و فرستنده ساده است). بعد از یه مدت بیجهت بردش به 2 متر کاهش پیدا کرده. البته اگه مانعی جلوش نباشه. وگرنه که هیچ!
    آقای منصوری میشه بیشتر توضیح بدید
    یعنی 500 متر جواب گرفتید و بعدش بی دلیل دیگه جواب نداد ...!!!
    500 متر رو که جواب داد چطور بود .؟؟؟
    مشکل خاصی پیش اومد که دیگه جواب نمیداد (نوسان ولتاژی یا یه همچین چیزی ماژول رو معیوب نکرده باشه )
    اگر امکانش هست برنامه تون رو هم آپ کنید

به نظر من اگر بار اول 500 تا رو جواب داده پس میتونه /....

ماژول رو از کدوم فروشگاه خریدید ؟؟؟ کدومشو ؟؟؟؟
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

کاربر فعال
    تشکر شده 87 بار در 54 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Doloop نمایش پست ها
    سلام

چه ماژولی رو انتخاب کردی ...؟؟؟

60 متر اصلا جواب کار منو نمیده منم شدیدا دنبال یه چیزی ام که بورد حدود 700 متر داشته باشه ...!

- - - Updated - - -

این مدل براتون چند تموم شد ..؟؟؟

راستش چون به همه ماژول ها شک دارم و نمیخوام بعدا برام درد سر درست کنن . خودم یه فرستنده بیسیم تلفن را که بردش خیلی زیاد بود جدا کردم از تلفن بی سیم و ترانزیستور قسمت فینال انتن را هم که توان زیادی داشت برداشتم و بجاش تراتزیستور کم وات گذاشتم تا هم قدرتش کم بشه هم مصرفش و در اخر هم یه جوری رو قسمت مدولاسیونش کار کردم تا تنستم دیتام را بر کریر سوار کنم . جواب هم داد و تا اخر دنیا هم دیگه مشکلی نداره و لاقل میدونم که تا دنیا هست این مدار هم به خوبی کار میکنه . وخیالم راحته . البته یه کم درد سر داشت و لی راه افتاد . بجاش کلی صرفه جویی در وقت و هزینه کردم . و نرفتم از انواع ماژول ها استفاده کنم . که یه وقتی ادم میسازه یه روز کار میده یه روز نه یه روز بردش زیاده یه روز دیگه 3 متر هم نمیده خلاصه خودم را راحت کردم . همه ماژول ها مثل هم هستن . فوقش یکی 5 روز خوب کار میده یکی دیگه 1 روز

5. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما CINAPA برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال beroz آواتار ها
    نام
    بهروز
    تشکر شده 299 بار در 116 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    این دو مدل بود که الان 35 تومنی به اسم چیپ اورجینال هست و و اون 50 متری که شما میگین قطعا بیشتر جواب میده

یک عکس ازش بدین اسپارک فان تهران نیست جنسش به سادگی بشه خرید و قیمتش خیلی خیلی بالاتر از مدلهایی که توی ایران هست
    بردی که مشتریان به ما گفتن برای معمولی اورجینال : 15-30 متر و تقویت شده 500-700 متر ولی شخصا تا حالا تست نکردم غیر اورجینال چینی هم حدودی 15 متر یکی از مشتریان می گفت بردش بوده ولی خطای ارسال داشته
    نه مهندس من نگفتم اسپارک فان تهران هست میگم مشابه ش هست
    چون دیدم چند تا فروشگاه دارن ماژول شبیه اسپارک فان به اسم اسپارک فان میفروشن گفتم
    البته همشون چینیه ماژولی که خود اسپارک فان میده ١٠ دلار اینا میدن ٨ هزار تومان
    بعد این ٧٠٠ متر خیلی هاااااااا کاش اونی که راه انداخته بگه چیکار کرده تونسته ٧٠٠ متر جواب بگیره
    من همسرم تا یک ماهه دیگه از امریکا میاد چند تا دیگه از این ماژول وارد میکنم
    دارم برد های زیر رو هم وارد میکنم که جز برد و تکنولوژی آمریکایی با چیز دیگه کار نکنم از وقتی دارم با برد بیگل بون کار میکنم همش به خودم لعنت میفرستم که چرا با کوبی وقتم رو تلف کردم بردی که آمریکایی میزنه خیلی سر تر از برد چینی هست اصلا شک نکنید اگه دارین وقت رو محصول چینی میزارید فقط وقت تون رو تلف میکنید
    Mojo v3 FPGA Development Board - DEV-11953 - SparkFun Electronics
    Netduino Plus 2 - DEV-11608 - SparkFun Electronics

7. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری
    تشکر شده 819 بار در 248 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Doloop نمایش پست ها
    سلام

آقای منصوری میشه بیشتر توضیح بدید
    یعنی 500 متر جواب گرفتید و بعدش بی دلیل دیگه جواب نداد ...!!!
    500 متر رو که جواب داد چطور بود .؟؟؟
    مشکل خاصی پیش اومد که دیگه جواب نمیداد (نوسان ولتاژی یا یه همچین چیزی ماژول رو معیوب نکرده باشه )
    اگر امکانش هست برنامه تون رو هم آپ کنید

به نظر من اگر بار اول 500 تا رو جواب داده پس میتونه /....

ماژول رو از کدوم فروشگاه خریدید ؟؟؟ کدومشو ؟؟؟؟
    سلام. ببخشید دیر به اینجا سر زدم.
    ماژول ها رو از کویر خریدم.( فرستنده دارای ماژول 8500 تومنی و برای گیرنده هم ماژول آنتن دار 38000 تومنی استفاده کردم که تقویت کننده داشت)
    نحوه کار من اینطوری بود که ابتدا ماژولها رو با دوتا میکروی Atmega32 و Atmega8 روی برد برد امتحان کردم. هر دو رو با باتری 3 ولتی راه انداخته بودم. برنامه گیرنده، یه چشمک زن ساده بود که از فرستنده فرمان میگرفت.
    زمانی که دیود نوری گیرنده منظم چشمک میزد یعنی در محدوده برد فرستنده بودم. من این رو داخل یک سوله داخل کارخانه اسکلت فلزی آزمایش کردم. همه جا درست کار میکرد حتی داخل تابلوی برق، زیر رکتیفایر جوشکاری، کنار زیرپودری، کنار اینورترهای موتورهای جرثقیل و هرجا که به نظرم میرسید آزمایش کردم.درحالیکه فرستنده داخل اتاق تعمیرات بود.
    بعدش گیرنده رو بردم بیرون سوله، بازهم بدون از دست رفتن داده کارمیکرد.

مشکل زمانی شروع شد که مدار اصلی رو ساختم. فرستنده همچنان از باتری 3 ولتی استفاده می کنه و گیرنده هم از برق شهر ( با رگولاتور و تشکیلات مربوطه)
    توی خونه بدون مشکل کار میکرد، ولی تو کارخانه بعد از یکی دوساعت اول داده ها از بین میرفت بعد هم برد کاهش پیدا کردو الان یک متر بیشتر برد نداره.
    با باد هم تمیزشون کردم. فایده نداره.
    در هر دو برد از میکروه Atmega88 Pa استفاده کردم (smd). الان دیگه به اونها هم مشکوکم. البته نمیدونم کدومشون سالم و کدوم ممکنه خراب باشه. یعنی امکانش هست میکرو خراب باشه درحالیکه برنامه رو اجرا می کنه؟ (کریستال هم استفاده نکردم)
    مشکل از برنامه نیست. مطمئنم. چون توی خونه بدون مشکل کار کرد. امواج از بتن بین طبقات عبور میکرد. الان هیچ
    واقعا موندم چکارش کنم.
    ویرایش توسط mansoory : 08-06-2014 در ساعت 13:35

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mansoory برای ارسال این پست سودمند:

نام
    بهروز

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    فرستنده دارای ماژول 8500 تومنی و برای گیرنده هم ماژول آنتن دار 38000 تومنی استفاده کردم که تقویت کننده داشت
    یکم عجیبه که تونستین ۵۰۰ متر جواب بگیرید احتمالا یک جایی دارین اشتباه میکنید چون وقتی فرستنده شما از مدل ۸۵۰۰ تومانی هست در بهترین شرایط حداکثر میتونید تا ۲۰۰ متر ارسال داشته باشید و فرقی نمیکنه که گیرنده شما از چه مدلی باشه
    چون گیرنده هرچقدر هم برد داشته باشه هیچ تاثیری روی برد فرستنده نداره و حداکثر برد شما بر اساس برد ماژولی که کمترین برد رو داره خواهد بود

11. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری

نقل قول نوشته اصلی توسط beroz نمایش پست ها
    یکم عجیبه که تونستین ۵۰۰ متر جواب بگیرید احتمالا یک جایی دارین اشتباه میکنید چون وقتی فرستنده شما از مدل ۸۵۰۰ تومانی هست در بهترین شرایط حداکثر میتونید تا ۲۰۰ متر ارسال داشته باشید و فرقی نمیکنه که گیرنده شما از چه مدلی باشه
    چون گیرنده هرچقدر هم برد داشته باشه هیچ تاثیری روی برد فرستنده نداره و حداکثر برد شما بر اساس برد ماژولی که کمترین برد رو داره خواهد بود
    نه اینطوری نیست که گفتین. فرستنده و گیرنده در حالت shock burst کار می کنند. چون گیرنده سیگنال تایید رو ارسال میکنه، اون هم برای لحظاتی فرستنده است.
    حتمن می دونید که ماژول 38 تومنی دارای تقویت کننده هم در قسمت فرستنده و هم در قسمت گیرنده اشه. حساسیت گیرنده و توان فرستنده در اینجا برد رو مشخص می کنه.

13. تشکرها از این نوشته :

نام
    بهروز

نه اینطوری نیست که گفتین. فرستنده و گیرنده در حالت shock burst کار می کنند. چون گیرنده سیگنال تایید رو ارسال میکنه، اون هم برای لحظاتی فرستنده است.
    حتمن می دونید که ماژول 38 تومنی دارای تقویت کننده هم در قسمت فرستنده و هم در قسمت گیرنده اشه. حساسیت گیرنده و توان فرستنده در اینجا برد رو مشخص می کنه.
    فرستنده شما حداکثر تا ۲۰۰ متر میتونه دیتا ارسال کنه وقتی گیرنده شما در فاصله ی ۵۰۰ متری قرار داره چطور میتونه بفهمه فرستنده چی ارسال کرده که سیگنال تائید رو ارسال کنه؟

اگه حرف شما درست باشه پس اگه یک گیرنده ی این ماژول در تهران باشه و بردش بر فرض ۷۰۰ کیلومتر باشه من اینجا تو اصفهان باید بتونم با ماژولی که برد ۲۰۰ متری داره بش دیتا ارسال کنم?!

15. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری

فرستنده شما حداکثر تا ۲۰۰ متر میتونه دیتا ارسال کنه وقتی گیرنده شما در فاصله ی ۵۰۰ متری قرار داره چطور میتونه بفهمه فرستنده چی ارسال کرده که سیگنال تائید رو ارسال کنه؟

اگه حرف شما درست باشه پس اگه یک گیرنده ی این ماژول در تهران باشه و بردش بر فرض ۷۰۰ کیلومتر باشه من اینجا تو اصفهان باید بتونم با ماژولی که برد ۲۰۰ متری داره بش دیتا ارسال کنم?!
    بله فکر کنم درست گفته باشم. دامنه امواج هرچی از فرستنده فاصله می گیریم کمتر میشه ولی در چه فاصله ای صفر میشه؟ بستگی به این داره که صفر رو چی تعریف کنیم.
    اگه یادتون بیاد با تلویزیونهای سیاه و سفید قدیمی از تهران میشد تلویزیون کویت رو گرفت...
    قبول داری؟

17. تشکرها از این نوشته :

نام
    بهروز

بله فکر کنم درست گفته باشم. دامنه امواج هرچی از فرستنده فاصله می گیریم کمتر میشه ولی در چه فاصله ای صفر میشه؟ بستگی به این داره که صفر رو چی تعریف کنیم.
    اگه یادتون بیاد با تلویزیونهای سیاه و سفید قدیمی از تهران میشد تلویزیون کویت رو گرفت...
    قبول داری؟
    بله میشه با آنتن تلویزیون خونمون برنامه کشور های همسایه رو هم گرفت ولی اینجا ما گیرنده ایم نه فرستنده
    آیا با آنتن تلویزیون خونتون میتونید به دلکل فرستنده ای که تو کویت هست هم دیتا ارسال کنید؟
    به هر حال اگه بتونید با یک فرستنده که بردش ۲۰۰ متر هست به یک گیرنده در فاصله ی ۵۰۰ متری قرار داره اطلاعات ارسال کنید من حاضرم پروژه تون رو به قیمت بالایی بخرم

همکار M3R آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 649 بار در 304 پست

بله میشه با آنتن تلویزیون خونمون برنامه کشور های همسایه رو هم گرفت ولی اینجا ما گیرنده ایم نه فرستنده
    آیا با آنتن تلویزیون خونتون میتونید به دلکل فرستنده ای که تو کویت هست هم دیتا ارسال کنید؟
    به هر حال اگه بتونید با یک فرستنده که بردش ۲۰۰ متر هست به یک گیرنده در فاصله ی ۵۰۰ متری قرار داره اطلاعات ارسال کنید من حاضرم پروژه تون رو به قیمت بالایی بخرم

سلام
    پس چرا با این آنتن جدیدا نمیشه گرفت؟
    به نظر من هم گیرنده تو برد نهایی خیلی تاثیر داره!

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری

دیر گفتین!
    الان یه متر هم برد نداره!
    حرف شما کاملن درسته. شاید من مثال درستی نگفتم. یک جفت ماژول نو میخرم و دوباره آزمایش می کنم.
    اینطوری فرض کنید که من یک فرستنده از ماژولهای 8500ی دارم و دوتا گیرنده. یکی از گیرنده ها هم از ماژول 8500ی استفاده می کنه و دومی از ماژول 38000 تومنی. از دید شما باید برد فرستنده برای هردو ماژول یکسان باشه. ولی اینطوری نیست.

21. تشکرها از این نوشته :

M3R

نام
    بهروز

نقل قول نوشته اصلی توسط M3R نمایش پست ها
    سلام
    پس چرا با این آنتن جدیدا نمیشه گرفت؟
    به نظر من هم گیرنده تو برد نهایی خیلی تاثیر داره!
    اینکه جدیدا نمیشه گرفت اصلا موضوع جدایی هست که احتمالا نمیخوان کسی اینجا بگیره
    من نمیدونم چرا مساله به این روشنی انقد سوال برانگیز شده, خیلی روشنه اگر گیرنده در محدوده برد فرستنده قرار نداشته باشه نمیتونه دیتا دریافت کنه حالا هرچقدر هم برد خود گیرنده زیاد باشه
    شما احتمالا فکر میکنید سیگنال فرستنده بعد ۲۰۰ متر هم وجود داره ولی ضعیف تره و چون گیرنده حساسیت بیشتری داره میتونه اون سیگنال ضعیف رو دریافت کنه
    احتمالا میتونه دریافت کنه ولی اون سیگنال قابل رمز گشایی توسط چپ موجود روی گیرنده نیست

23. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 13 بار در 4 پست

٩٩ درصد (به احتمال زیاد ١٠٠ در ١٠٠) ماژول های nRF24L01P که داره تو ایران به اسم ارجینال فروش میره اشغالای چینی هستن که فروشنده چینی به اسم اریجینال میفروشه
    فروشنده چینی خودش رو اریجینال میدونه و به خریدار ایرانی میگه ارجیناله این ماژول
    من همه ی ماژول های nRF24L01P همه ی سایت ها رو خریدم و تست کردم تقریبا ١٢ تا جفت
    ماژولی که تقویت کننده نداره حداکثر 7٠ متر ماژولی که گفته شده بود ١٠٠٠ متر جواب میده ٢٠٠ متر جواب داد اون ماژول زرده که باید ١٨٠٠ متر جواب میداد ٣٨٠ متر جواب داد
    برای من یکی از دوستام از یک سایت آمریکایی این ماژول رو خریده و وارد کرده نوع تقویت نشده اون ١٦٠ متر جواب میده و مدل تقویت شده حدود ١٣٠٠ متر
    سلام
    من تا الان حدود شش ماه میشه که با این مدل ماژول ها در گیر هستم و با تست های زیادی که زدم خیلی چیز ها دستگیرم شده
    نتیجه اول - این ماژول ها به خاطر فرکانس کاریشون رفتار فوق العاده خطی ( دایرکشنالی ) دارند و الزاما باید توی یک خط باشند ( البته این قضیه مختص nrf نیست و تمام ماژول های بالای گیگ این رفتار را از خودشون بروز میدن و بسته به توان خروجی محدوده پوششی اونها تغییر میکنه )
    نتیجه دوم - جهت حرکت امواج توی این فرکانس رو به بالاست و هرچی که از فرستنده دور بشید باید ارتفاع گیرنده بیشتر بشه تا دیتا درست دریافت بشه )
    نتیجه سوم - امواج توی این سری از ماژولها همونطور که گفتم فوق العاده دایرکشنال هستند و انحراف از مسیر باعث خطای زیادی میشه اما نکته مهم اینه که این امواج بسیار بدرفتارند و همواره تغییر جهت میدن ( فکر کنم به خاطر شرایط جوی باشه ) بنابر این هیچ وقت نمیشه توی محل های ثابت روشون سرمایه گذاری کرد.
    نتیجه چهارم - توی فرکانس های بالای گیگ تلفات انتشار بسیار محسوس هستش و در مقایسه با فرکانس های زیر گیگ بسیار قابل توجه
    نتیجه پنجم - چیپ تمام این ماژول های nrf یا تایوانی و یا چینی هست و تقریبا به ندرت مدل فنلاندی اون گیر میاد و اگر هم گیر بیاد بسیار گرونه ( یکی از همکارای من سال 85 اونا را به قیمت 18 دلار وارد کرده بود (با احتساب دلار 1000 تومانی ) )
    نتیجه ششم - آنتن هایی که روی همون مدل های تایوانی ( اصلی ) وجود داره تقریبا به صورت سمبلیک هستش و فقط نقش یک مدار LC را برای تامین امپدانس 50 اهم برای مدار را بازی می کنه و وجودش به عنوان آنتن هیچ تفاوتی با یک تکه چوب برای مدار نداره
    نتیجه هفتم - من از این ماژول ها توی یه خط مستقیم 150 متر جواب گرفتم اما باید دقیقا روبروی هم باشند
    نتیجه هشتم - وقتی ماژول روی برد سوار میشه ( البته برا من اینجور بود چون مدارام همشون پلیگان دارن و چاپ سبز هم نیستند ) بردشون کم میشه و این هم به خاطر وجود فلز اطرافش هست که احتمالا به امواج جهت میده ( این مبنای علمی نداره و تجربی دارم میگم )
    نهایتا اینکه درسته که این ماژول ها تا برد 150 تا 200 متر را جواب میده اما اصلا برای این برد مناسب نیست و برد مطمئن اونها نهایتا 20 تا 30 متر هستش و این به اصل و یا چینی بودنش ارتباطی نداره و دقیقا ربطش به توان خروجی اون هست ( همواره توصیه میشه که هیچوقت از حداکثر توان ماژول استفاده نشه چون ممکنه توان بازگشتی ( در صورت فقدان آنتن ) باعث آسیب دیدن ماژول بشه و تمام تولید کننده ها برای اطمینان از عملکرد به فرض اگر توان نهایی 0dBm باشه 6 یا 10 dBm از اون کم میکنن و تست میزنن برد نهایی که از این تست حاصل میشه در واقع برد مطمئن ماژول توی حداکثر توان خواهد بود )

موفق باشید
    ویرایش توسط arsensp : 11-06-2014 در ساعت 02:40

25. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما arsensp برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری

نقل قول نوشته اصلی توسط arsensp نمایش پست ها
    سلام
    من تا الان حدود شش ماه میشه که با این مدل ماژول ها در گیر هستم و با تست های زیادی که زدم خیلی چیز ها دستگیرم شده
    نتیجه اول - این ماژول ها به خاطر فرکانس کاریشون رفتار فوق العاده خطی ( دایرکشنالی ) دارند و الزاما باید توی یک خط باشند ( البته این قضیه مختص nrf نیست و تمام ماژول های بالای گیگ این رفتار را از خودشون بروز میدن و بسته به توان خروجی محدوده پوششی اونها تغییر میکنه )
    نتیجه دوم - جهت حرکت امواج توی این فرکانس رو به بالاست و هرچی که از فرستنده دور بشید باید ارتفاع گیرنده بیشتر بشه تا دیتا درست دریافت بشه )
    نتیجه سوم - امواج توی این سری از ماژولها همونطور که گفتم فوق العاده دایرکشنال هستند و انحراف از مسیر باعث خطای زیادی میشه اما نکته مهم اینه که این امواج بسیار بدرفتارند و همواره تغییر جهت میدن ( فکر کنم به خاطر شرایط جوی باشه ) بنابر این هیچ وقت نمیشه توی محل های ثابت روشون سرمایه گذاری کرد.
    نتیجه چهارم - توی فرکانس های بالای گیگ تلفات انتشار بسیار محسوس هستش و در مقایسه با فرکانس های زیر گیگ بسیار قابل توجه
    نتیجه پنجم - چیپ تمام این ماژول های nrf یا تایوانی و یا چینی هست و تقریبا به ندرت مدل فنلاندی اون گیر میاد و اگر هم گیر بیاد بسیار گرونه ( یکی از همکارای من سال 85 اونا را به قیمت 18 دلار وارد کرده بود (با احتساب دلار 1000 تومانی ) )
    نتیجه ششم - آنتن هایی که روی همون مدل های تایوانی ( اصلی ) وجود داره تقریبا به صورت سمبلیک هستش و فقط نقش یک مدار LC را برای تامین امپدانس 50 اهم برای مدار را بازی می کنه و وجودش به عنوان آنتن هیچ تفاوتی با یک تکه چوب برای مدار نداره
    نتیجه هفتم - من از این ماژول ها توی یه خط مستقیم 150 متر جواب گرفتم اما باید دقیقا روبروی هم باشند
    نتیجه هشتم - وقتی ماژول روی برد سوار میشه ( البته برا من اینجور بود چون مدارام همشون پلیگان دارن و چاپ سبز هم نیستند ) بردشون کم میشه و این هم به خاطر وجود فلز اطرافش هست که احتمالا به امواج جهت میده ( این مبنای علمی نداره و تجربی دارم میگم )
    نهایتا اینکه درسته که این ماژول ها تا برد 150 تا 200 متر را جواب میده اما اصلا برای این برد مناسب نیست و برد مطمئن اونها نهایتا 20 تا 30 متر هستش و این به اصل و یا چینی بودنش ارتباطی نداره و دقیقا ربطش به توان خروجی اون هست ( همواره توصیه میشه که هیچوقت از حداکثر توان ماژول استفاده نشه چون ممکنه توان بازگشتی ( در صورت فقدان آنتن ) باعث آسیب دیدن ماژول بشه و تمام تولید کننده ها برای اطمینان از عملکرد به فرض اگر توان نهایی 0dBm باشه 6 یا 10 dBm از اون کم میکنن و تست میزنن برد نهایی که از این تست حاصل میشه در واقع برد مطمئن ماژول توی حداکثر توان خواهد بود )

موفق باشید
    این مسایلی که درباره فرکانس 2.4گیگاهرتز گفتید قاعدتا باید درباره همه مودمهای وایرلس و بلوتوث و ماژولهای زیگبی هم وجود داشته باشه. همه اونا دارن با همین فرکانس کار می کنند ولی مشکلاتی که گفتید رو ندارن

27. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mansoory برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 13 بار در 4 پست

دوست من شما به این نکته توجه نکردید " و بسته به توان خروجی محدوده پوششی اونها تغییر میکنه " بعد هم شما تا چه بردی اینها را تست کردید که میفرمایید رفتارشون اینطوری نیست؟؟؟
    این یه نمودار پوششی مربوط به فرکانس 2.4 گیگ هست ( البته نه nrf )

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: D_HG2425DPD_1.GIF
مشاهده: 71
حجم: 51.3 کیلو بایت
    ویرایش توسط arsensp : 11-06-2014 در ساعت 18:02

29. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما arsensp برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری

دوست من شما به این نکته توجه نکردید " و بسته به توان خروجی محدوده پوششی اونها تغییر میکنه " بعد هم شما تا چه بردی اینها را تست کردید که میفرمایید رفتارشون اینطوری نیست؟؟؟
    این یه نمودار پوششی مربوط به فرکانس 2.4 گیگ هست ( البته نه nrf )

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: D_HG2425DPD_1.GIF
مشاهده: 71
حجم: 51.3 کیلو بایت
    من در یک کارخانه اسکلت سازی تست کردم و اصلا متوجه حساسیتش به جهت نشدم. البته اولش اینطور بود. داخل سوله، درحالیکه فرستنده رو داخل اتاق تعمیرات گذاشته بودم، گیرنده در دستم بود و همه نقاط سوله رو تست کردم. مشکلی نبود. بعد از اینکه گیرنده رو با برق یکسو شده جرثقیل راه اندازی کردم بردش کم شد. بعدش دیگه با باتری هم مثل سابق کار نکرد. دارم بررسی می کنم و تا الان علتش رو نفهمیدم
    من سوالم درباره مطلبی بود که درباره فرکانس 2.4 گیگاهرتزفرموده بودین، چرا موذمهای وایرلس، ریموتها(ریموت magic الجی که اینطور که پرسیدم nrfداره)، گوشی ها، ماژولهای بلوتوث و زیگبی این حساسیتهایی که گفتین رو ندارند؟
    ویرایش توسط mansoory : 12-06-2014 در ساعت 10:06

عضو جدید
    تشکر شده 13 بار در 4 پست

همه این سوالات یک جواب داره
    آنتن
    مهم ترین عنصر یک فرستنده و گیرنده آنتن هستش که اگر درست طراحی بشه تمام مشکلات را حل می کنه کما اینکه من با طراحی یه آنتن کوچولو اما بی دقت تونستم برد همین ماژول ها را 1.5 برابر بیشتر کنم

32. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری

همه این سوالات یک جواب داره
    آنتن
    مهم ترین عنصر یک فرستنده و گیرنده آنتن هستش که اگر درست طراحی بشه تمام مشکلات را حل می کنه کما اینکه من با طراحی یه آنتن کوچولو اما بی دقت تونستم برد همین ماژول ها را 1.5 برابر بیشتر کنم
    میشه کمی بیشتر توضیح بدین؟
    ممنون میشم

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری

NRF24L01 real life range test | Charles-Henri Hallard
    به این لینک سر بزنید
    میگه که اگه طول packetها رو کاهش بدین بردش افزایش پیدا میکنه. البته منظورش اینه که داده از دست رفته کاهش پیدا میکنه.
    نکته جالبیه.
    من آزمایشش می کنم و نتیجه رو بهتون اعلام میکنم. راستی متوجه شدم که ماژولی که تقویت کننده داشته خراب شده! با دوتا ماژول 8500ی آزمایش کردم و بردی حدود 8-10 متر با مانع(دیوار) رو بدست آوردم .

فعلن

35. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما mansoory برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین